ČTENÁŘSKÁ VÝZVA 2020

Web "Databáze knih" vyhlašuje soutěž s názvem "Čtenářská výzva 2021". Je to už několikátý ročník a podrobnosti najdete tady. Zapojit se je jednoduché, uděláte to právě přes onen web (jak, to musíte zjistit tam), a pak už si tam evidujete, jaké vyhlášené výzvy jste splnili. Je jich 20 na celý rok. Letos můžete skoro polovinu splnit čtením bárovek, takže s chutí do toho!
HODNĚ ŠTĚSTÍ!

ČTENÁŘSKÁ VÝZVA 2021

VÝZVA Č. 2 - KNIHA OBSAHUJÍCÍ ILUSTRACE

Tak v téhle výzva můžete uplatnit úúúúplně všechny bárovky...

VÝZVA Č.8 - KNIHA, VE KTERÉ HRAJE DŮLEŽITOU ROLI DOPIS

Díky dopisu, který jí kdosi omylem podstrčil na maškarním plese v paláci Medicejských, se Bára dostala na stopu ďábelskému spiknutí... A nebo raději něco modernějšího? V Pražském povstání se důležitý dopis objevuje až úplně na konci knihy...  

VÝZVA Č. 10 - KNIHA O ZNÁMÉ ČESKÉ OSOBNOSTI

Tak těch máme v rukávu hned několik. Karel IV., svatý Václav, Břetislav, Alois Musil...

VÝZVA Č. 11 - KNIHA, KTEROU PO PŘEČTENÍ NĚKOMU DARUJETE

To moc pravděpodobné není, protože kdo už jednou bárovku má, drží a nepustí. Ale co když budete někomu chtít udělat opravdu velikou radost...?

VÝZVA Č. 13 - KNIHA, JEJÍŽ NÁZEV SE SKLÁDÁ Z 21 PÍSMEN

Tak to si musíte přepočítat. Ale třeba to na nějakou bárovku sedí.

VÝZVA Č. 17 - KNIHA POPRVÉ VYDANÁ V ROCE 2021

Tak to si budete muset vybrat, jestli tuhle výzvu splníte díky Bářině výpravě do Koreje, která vyjde na jaře, nebo setkání se Sámem na podzim.

VÝZVA Č. 19 - KNIHA, KTERÁ MÁ NA OBRÁZKU SRDCE

No ano, podívejte se pozorněji - je vpravo, na štítě. Srdce ze znaku, který nechal Karel IV. vyrýt Báře na pečetní prsten.