Irokézové

Annemarie Oesterreicher | 29.06.2019

Dobrý den,
Vaše knížky jsou úžasné. Moc mě zaujala kniha Mezi indiány a ráda bych se o Irokézích dozvěděla ještě něco: Vyráběli z hlíny jako u nás v pravěku? Co všechno jedli? Jak mleli kukuřici (zrnotěrkou:)) ? Z čeho vyráběli nože, dokud tam nepřipluli Evropané? Jak si šili oblečení - měli tkalcovské stavy? Jak funguje jejich jazyk (Geklahsawsa je divoká kočka, což jsou v češtině dvě slova)?
Pokud mi odpovíte (nebo mi dáte tip na nějakou knihu) budu moc ráda, ale chápu, že máte máte málo času, protože napsat takovou krásnou knihu, jako je bárovka, ho musí zabrat spoustu.

Annemarie

Ahoj Báro,
mám radost, že někdo rád leze po půdách jako já. Vždycky tam najdu něco krásného, bohužel jsem zatím nenarazila ani na jeden kouzelný atlas...
Moc by mě zajímalo, co ještě vaše půda skrývá, Být tebou, tak ji pořádně prozkoumám. Třeba jen ta truhla, ve které je atlas uložený, říkáš, že je plná starého oblečení po paní Karasové, ale co když jsou to obleky kočky Barči.
Ráda bych Ti poradila, jak atlas funguje, ale přišla jsem jen na to, že jsi v minulosti vždy potřeba, prostě tam nejsi "jen tak".
Áňa

Přidat nový příspěvek