Vojtovy hlouposti

Veronika Válková | 12.07.2019

Milé děti,
Anton má pravdu. Vojta je ten typ člověka, kterého těší rozčilovat ostatní, má radost, když je zlobí tím, že pohaní něco, co se jim líbí. Vím, že je moc těžké něco takového nechat být, a děkuju všem, kdo se Báry rytířsky zastali. Jenže tím, jak jste se s Vojtou pustili do hádky (a i holčičky používaly sprostá slova!), tím Vojta dosáhl přesně toho, po čem toužil. On nechce diskutovat, on chce jen sprostě nadávat. Když mu nebudete odpovídat, přestane ho to bavit.
Určitě přemýšlíte o tom, proč to vůbec dělá. Je dost pravděpodobné, že bárovky ani nezná a nečte (jinak by přece věděl, že se historie píše s měkkým i, že). Ale potřebuje si někde vybít svoji vnitřní zlost. Něco ho trápí a neumí to řešit. Ve skutečnosti, i když vás to možná překvapí, je Vojta nešťastný chlapeček. Možná ho někdo z vás zná a nedělá to na něj ten dojem, ale my dospělí víme, že nešťastné děti si většinou hlavou neuvědomují, že jsou nešťastné, ale samozřejmě to cítí a vybíjejí si to trápení a zlost na ostatních, kterým ubližují.
Bylo by moc fajn, pokud někdo s Vojtou chodíte do školy, hned září vyhledat výchovnou poradkyni (ta je ze zákona na každé škole), nebo školní psycholožku (ta už všude není), nebo prostě paní učitelku, o které víte, že se jí můžete svěřit, a o Vojtovi jí říct. Ne žalovat, co psal tady na těch stránkách. To ve skutečnosti vůbec nic neznamená. Ale že se chová agresivně a že si myslíte, že se něčím trápí. Uvidíte, že zkusí Vojtovi pomoct. Možná to bude trvat dlouho, než se z Vojty stane veselý a příjemný kluk, nevíme, co se mu děje, ale vy budete mít minimálně dobrý pocit, že jste mu zkusili pomoct.
A na závěr se domluvme:
- opravdu nebudeme používat žádná sprostá slova, za žádných okolností
- budeme správně skloňovat (slovo je jako město, takže sprostá slova, ne sprosté slova)
- budeme se snažit nedělat hrubky
- pokud bude zase někdo "trollit", nenecháme se vyprovokovat a nebudeme na to reagovat (ale pozor, kdybyste byli svědky toho, že někdo někomu nadává třeba ve třídě, tak to není hloupé trollení, to je ubližování a tam musíte být stejní rytíři a rytířky, jako když jste bránili Báru!)
A teď si, milé bárovkářky a milí bárovkáři, moc hezky užijte prázdniny, kdo jste se ještě nepřihlásili do Společenství, honem do toho - A TĚŠTE SE NA DALŠÍ BÁROVKU, VČERA JSEM JI DOPSALA!!!

Přidat nový příspěvek