Poděkování a napady

Luboš | 22.12.2020

Dobrý den paní Válková,
jako žák základní školy jsem čerpal informace o dějinách
od starověku po novověk z Vami zpracovane serie učebnic Dějepis pro základní školy. Behem studii na stredni skole, kdy jsem se zacal zajimat o Japonsko, chodil na kurzy japonstiny a snazil se sehnat na toto tema co nejvice materialu v cestine, me patrani narazilo na Japonsko gejša a samuraj. Jako vasnivy ctenar si obcas kupuji knihy pro deti, kdyz si kuprikladu prectu tak narocneho autora jako kupr. Williama Makepeace Thackeryho a jeho Jarmark marnosti, potřebuji si něčím ulevit. Kniha ze série Kouzelný atlas Putování časem se mi velmi zalíbila, a ohledl jsem se proto necem dalsim. Mam rad dejiny, ale zamerenim se orientuji spise na 20. století, nejdale pak do poloviny 19. I tak se mi dalsi dily s Barcou velice libily, a chtel bych Vam timto vzkazem podekovat za zajimave, poucne a krasne pribehy s nadhernými doplnujicimi ilustracemi pana Kopla.
Dekuji.
Luboš

Jeste mam 2 otazky: nepremyslela jste nekdy o tom, ze Barca zasveti do tajemství atlasu nekoho dalsiho?
A bude nektery díl zasazený kupríkladu do Československa do 50. let, do obdobi politicky vykonstruovanych procesu?
Dekuji za odpovedi.

Přidat nový příspěvek