Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Knížka

Veronika Válková | 02.12.2022

Ahoj, Týno,
a proč si to myslíš?

Re: Re: Knížka

Týna | 02.12.2022

Dobrý den paní Válková,
ve Vaší nejnovější knížce se Bára ocitne v období Francouzské revoluce. Myslím si že by bylo dobré napsat něco z trochu ,,novější" historie.


PS: Vaše knížky už čtu dva roky a jsou moje nejoblíbenější.
S pozdravem Týna.

Re: Re: Re: Knížka

Veronika Válková | 02.12.2022

A proč?

Re: Re: Re: Re: Knížka

Týna | 03.12.2022

Dobrý den paní Válková,

Znám spoustu lidí které zajímá novodobá historie (sama mezi ně patřím). Mě osobně zajímá novodobá historie proto, že je našemu časovému období bližší.

S pozdravem Týna.

Re: Re: Re: Re: Re: Knížka

Veronika Válková | 03.12.2022

Bližší je, ale zabývat se jen moderními dějinami je docela plytké. Aby člověk historii chápal, musí ji znát opravdu celou. Je to, jako kdyby si člověk myslel, že aby byl dobrý m sadařem, stačí vědět, že jablka se trhají, když jsou červená, po zelených mu bude špatně od žaludku. Ale dobrý sadař se musí umět starat o celou jabloň, od kořínků po listy, od semínka po velký strom. Moderní dějiny jsou jen jablíčka. A abychom věděli, kde se ta jablíčka vzala a proč, musíme znát velmi dobře celou jabloň.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Knížka

Týna | 03.12.2022

Děkuji za odpověď.

Re: Knížka

Tomáš Jarůšek | 08.12.2022

Taky by mě to zajímalo:)

Šlechta a její pole působnosti

Matěj Kostiha | 12.11.2022

Dobrý den, vaše knihy jsem začal číst teprve nedávno, kvůli povinné literatuře, ale jsou poutavé a dobře se čtou. Teď jsem dočetl druhý díl Karla IV. a zajímalo mě, jaké měly v té době šlechtické rody vliv, jestli bych našel někde nějakou mapu jejich panství, třeba Rožmberkové nebo Vartmberkové. Např. že tento rod vládl v jižních Čechách, tento na severní Moravě společně s tímto rodem atd. Poradíte mi prosím?

Matěj Kostiha
13

Re: Šlechta a její pole působnosti

Veronika Válková | 13.11.2022

Milý Matěji, šlechta měla v té době vliv velký, české království bylo stavovskou monarchií. Ale s mapou Ti neporadím, nikdy jsem nic takového nepotřebovala, tak nevím, kde hledat. Asi spíš než na internetu bys měl zkusit odbornou literaturu. Zajdi do nejbližší městské knihovny a zeptej se tam. Měj se hezky, VV

E kniha

Babička Táňa | 08.11.2022

Zdravím, milá Báro, vyjde Francouzská revoluce i v e-podobě? Když mám 1000 knih, každá navíc je už problém. Děkuji za odpověď

<< 11 | 12 | 13 | 14 | 15 >>

Přidat nový příspěvek