Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: S. K. A.

Veronika Válková | 02.07.2019

Milá Lucko, to mě moc mrzí, že jsi mapu dostala pomačkanou. Bohužel se to někdy při dopravě stává. Pan Kopl má hodně práce, takže někdy nestíhá odpovídat. Jestli Ti ty dotazy opravdu nedají spát, napiš mu znovu. Plyšová Barča by určitě byla moc roztomilá. Hezké prázdniny!

Irokézové

Annemarie Oesterreicher | 29.06.2019

Dobrý den,
Vaše knížky jsou úžasné. Moc mě zaujala kniha Mezi indiány a ráda bych se o Irokézích dozvěděla ještě něco: Vyráběli z hlíny jako u nás v pravěku? Co všechno jedli? Jak mleli kukuřici (zrnotěrkou:)) ? Z čeho vyráběli nože, dokud tam nepřipluli Evropané? Jak si šili oblečení - měli tkalcovské stavy? Jak funguje jejich jazyk (Geklahsawsa je divoká kočka, což jsou v češtině dvě slova)?
Pokud mi odpovíte (nebo mi dáte tip na nějakou knihu) budu moc ráda, ale chápu, že máte máte málo času, protože napsat takovou krásnou knihu, jako je bárovka, ho musí zabrat spoustu.

Annemarie

Ahoj Báro,
mám radost, že někdo rád leze po půdách jako já. Vždycky tam najdu něco krásného, bohužel jsem zatím nenarazila ani na jeden kouzelný atlas...
Moc by mě zajímalo, co ještě vaše půda skrývá, Být tebou, tak ji pořádně prozkoumám. Třeba jen ta truhla, ve které je atlas uložený, říkáš, že je plná starého oblečení po paní Karasové, ale co když jsou to obleky kočky Barči.
Ráda bych Ti poradila, jak atlas funguje, ale přišla jsem jen na to, že jsi v minulosti vždy potřeba, prostě tam nejsi "jen tak".
Áňa

Re: Irokézové

Veronika Válková | 29.06.2019

Milá Annemarie,
moc mě těší nejen to, že Tě baví bárovky, ale že se chceš dozvědět i další podrobnosti o tom, co čteš. Já jsem některé informace čerpala ze specializovaných webových stránek jak v češtině, tak v angličtině (překvapilo mě, jak intenzivně se některá česká sdružení o irokézy zajímají), také jsem si zašla do knihovny Náprstkova muzea a mimo jiné jsem objevila úžasnou knihu, která je pouze v angličtině, a která se zabývá tím, jak fungovala u Irokézů společnost. Jmenuje se "Iroquoian women: the gantowisas" a napsala ji Barbara Alice Mannová. Jinak co se používaných materiálů před příchodem Evropanů, kteří s sebou přinesli kov, týče, tak to bylo jako u nás v době kamenné - ostrý hrot či břit lze vyrobit z kosti, z některých druhů kamenů, hrot šípu či oštěpu z opáleného dřeva. Snad Ti to takhle bude stačit.

Re: Irokézové

Bára | 29.06.2019

Ahoj, Annemarie,
teda Ty máš krásný jméno takový, vznešený. Jako třeba Marie Anna nebo Marie Kristina a tak. Hele na půdě je spíš takový zajímavý haraburdí jako u babi jizerský, takže to moc neprolejzám protože, když tam jsem, tak jdu do atlasu. No to oblečení, já myslím, že není kočky Barči, protože ona je asi v tomhle světě fakt kočka a navíc je to všechno stejná móda, ne jako třeba něco středověký a něco s krinolínou a tak. A s atlasem máš pravdu, taky jsem si všimla, že to nejsou nějaký "jen tak" výlety. Bude za tím něco víc. A to, jak Barča - teda Šepétu pecútu říkala, že se dobře učím... no je to tajuplný.

Re: Re: Irokézové

Barča | 10.07.2019

Ahoj Báro,
možná tím myslela že jsi to tam zvládla skoro bez její pomocí. Dřív Ti dávala víc nápověd.

Boj o Ameriku

Magdalena Oesterreicher | 29.06.2019

Dobrý den,
všechny Bárovky se mi moc líbí. Nejlepší je asi Boj o Ameriku, jak se setkala s Vojtou a Georgine. Byla bych ráda kdyby se s nimi setkala ještě někdy.
Děkuji Magdalena

Re: Boj o Ameriku

Veronika Válková | 29.06.2019

Milá Magdo, jsem ráda, že se Ti bárovky líbí. Bára by určitě byla také ráda, kdyby se s Vojtou ještě někdy setkala. Myslím, že jakmile zjistí, jak používat atlas podle svých přání, vydá se za ním. Otázka je, kdy to zjistí...

SKA

Anička | 23.06.2019

Dobrý den p. Válková,
Má kamarádka se dnes přihlásila do SKA.,a to nepřečetla ani jednu Bárovku. (nepočítám nedočtenou M. T.) Já nemyslím l, že je to dobře.
Přihlásila se totiž kvůli balíčku.
Měla by aspoň číst bárovky.Jsou lepší než jakýkoli balíček.

Re: SKA

Anička | 23.06.2019

Nemyslím - toho l za tím si nevšímejte.

Re: Re: SKA

Veronika Válková | 23.06.2019

Milá Aničko,
teď vlastně nevím, proč mi to píšeš. Kdo a proč se do SKA přihlásí, já přece nemůžu ovlivnit. Jestli si myslíš, že je špatně, že se tam Tvoje kamarádka přihlásila, aniž bárovky čte, řekni to jí, ne mně. Existuje takové moudré úsloví: pokud se Ti něco nelíbí, jdi a VHODNOU formou usiluj o změnu. Žalovat na kamarádku mně, která ji ani nezná a se situací nemůže nic udělat, vhodná forma není. Jediné, čeho jsi tím dosáhla, je, že vím, že se do klubu hlásí i děti, které knihy neznají, a mrzí mne to. Říct kamarádce, že to, co dělá, nepokládáš za správné (čestné, férové...), to naopak vhodná forma je. Možná by se zastyděla a už by nikdy nic takového neudělala. A nebo ji ten balíček přivede ke čtení bárovek a bude je mít stejně ráda jako Ty, a to by bylo fajn, nemyslíš? Bez bárovek si balíček stejně moc neužije...

<< 19 | 20 | 21 | 22 | 23 >>

Přidat nový příspěvek