Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Audiokniha

Šárka T. | 23.02.2022

Dobrý den paní Válková, včera jsem doposlouchala audioknihu Karel IV. Bylo to zábavné i poučné. Velmi mě potěšil i Váš bonus :) Už teď se těším na další.

Re: Audiokniha

Veronika Válková | 23.02.2022

Milá Šárko,
tak to jsem moc ráda, že se Ti to líbilo, i ten bonus. I já se těším na další :)

Japonsko

Lída | 24.01.2022

Dobrý den paní Válková
Chtěla jsem se Vás zeptat jestli někdy uděláte kimono pro Barču panenku ?

Re: Japonsko

Veronika Válková | 24.01.2022

Milá Lído,
na kimono pro panenku mám dokonce i nakoupený materiál a takové speciální udělátko na malování voskem, ale bude to hodně pracné a teď na to nemám čas. Letos určitě ne.

Re: Re: Japonsko

Lída | 27.01.2022

To nevadí. Ale i tak se moc těším . :-)

jména Barči v minulosti

Lída | 24.01.2022

Ahoj Báro
napadlo mě něco ohledně Barčina jména
1. hodně často to souvisí s černou kočkou např. Kuroneko jsem si hledala a v japoštině to znamená černá kočka
2. taky to občas souvisí s bílýma tlapkama např. baronka von Weisstätzchen
3. nebo to souvisí se jménem Barbora třeba Varvara nebo Barbara nebo rovnou Barbora v husitech
Ale trochu výjimka je třeba baronka von Katzenburg což je baronka z kočičího hradu

P.S.: Hledala jsem si všude možně (nejen na internetu) ten jorikatův kamon ale nikde jsem ho nenašla ale asi jsem našla kamon pana Hondy. (ale nejsem si tím stopro jistá)

Re: jména Barči v minulosti

Bára | 24.01.2022

Ahoj Lído Ty jsi detektiv Colombo. Jo, taky jsem si toho všimla. Třeba Delašatnoár. Nebo Felis Barbara, to je něco jako barbarská nebo divoká kočka. Nebo seňora Dipeličanigra. A tak. Akorát nevím jestli jsou to přezdívky a ve skutečnosti se jmenuje nějak úplně jinak nebo jestli je to fakt kočka Barča a jako člověk má teda nějaký takový jméno...
Pozdravuj pana Hondu. No, možná byl Jorikata z málo slavného rodu, aby jeho kamon byl na internetu

21.1. 2022

Zora | 21.01.2022

Ahoj Bára,
akurát som znova čítala tú knihu, v ktorej si sa dostala ku husitom a všimla som si, že si mačku Barču v ľudskej podobe prirovnala ku Arwen z Pána Prsteňov. Znamená to že si ten film videla? Ak áno, kto je tvoja obľúbená postava?

P.S.: Šťastný nový rok (aj keď trochu oneskorene)

Re: 21.1. 2022

Bára | 22.01.2022

Ahoj, Zorko,
no jo, viděla, no ale nevím, jaká postava je moje oblíbená. Protože jsem si podle knížky ty lidi představovala úplně jinak a nevíc jinak Aragorna. Ten filmovej Aragorn by tomu mýmu Aragornovi mohl tak dělat štolbu, v lepší případě. Ale asi Thorin Pavéza. Ten byl pěknej. A s Gimlim byla legrace občas.

Re: Re: 21.1. 2022

Bára | 22.01.2022

Jo a taky šťastný nový rok. A baví mě číst slovenštinu. Je taková roztomilá.

<< 21 | 22 | 23 | 24 | 25 >>

Přidat nový příspěvek