Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Terezín

Lenka | 29.05.2021

Dobrý de paní Válková, Vaše knížky jsem začala číst letos v lednu a jsou fakt super a dozvídám se znich pořád nové věci. Včera jsem dočetla Terezín, byla to asi zatím nejsmutnější bárovka, kterou jsem četla, ale zase by si zní měl aspoň každý uvědomit, že válka je opravdu příšerná. Ale chtěla jsem se zeptat, jak to bylo s tou Republikou ŠKID, úplně jsem to nepochopila.
Děkuji předem za odpověď a těším se na další bárovky.

Re: Terezín

Veronika Válková | 30.05.2021

Milá Lenko, jsem ráda, že Tě bárovky tak chytly. Co se Tvého dotazu týče, hodně informací najdeš tady:
https://www.vedem-terezin.cz/republika-skid.html

Vzkaz

Eva | 17.05.2021

Dobrý den, paní Válková, chtěla bych se zeptat, jestli ten nápis Hálfdan v chrámu Hagia Sofia je opravdu něčí jméno, nebo se vůbec neví, co má to slovo znamenat...
Děkuji předem za odpověď
Eva

Re: Vzkaz

Veronika Válková | 17.05.2021

Milá Evo,
to je opravdu jméno. Hálfdan bylo mezi seveřany jméno poměrně časté. A seveřané měli zase poměrně často ve zvyku rýt runy, kam je napadlo - asi jako dnešní nezvedení turisté, kteří cítí potřebu vyrýt do stěny pyramidy "byl jsem tady Pepa". Podobných nápisů se dochovala celá řada, asi největší je z megalitické hrobky Maeshowe na Orknejských ostrovech, v níž se seveřané ukryli před sněhovou bouří. Jeden tam do zdi vyryl krásného dráčka, další napsal "Ingigerd je nejkrásnější z žen" a je tam těch nápisů ještě mnoho a mnoho. Můj nejoblíbenější je "Tyto runy vyryl Arnfrit Madr sekerou Gauka Trándilssona z jižního Islandu".

Re: Re: Vzkaz

Veronika Válková | 17.05.2021

Vypadlo slovo "sbírka" - největší sbírka (protože těžko říct naleziště) nápisů je v Maeshowe.

Re: Re: Re: Vzkaz

Eva | 17.05.2021

Moc děkuji.

Korea

Táňa | 15.05.2021

Milá Báro, Tvá poslední výprava do Koreje byla vážně bezva. Doufám, že se bude líbit i vnukům.
Hodně štěstí do dalších výprav a pozor na otázky

Re: Korea

Bára | 15.05.2021

Jé jak to že máš vnuky? Ty už si babička? A to čteš tyhle knížky? Teda tojsem ti asi měla vykat...?

Re: Re: Korea

Táňa | 15.05.2021

Ano, milá Báro. Dokonce pětinásobná. Mám ráda dějepis a Tvoje příběhy jsou tak napínavé. Jako první jsem četla Terezín. A chytlo mě to. Bohužel mě věk vyloučil ze Společnosti přátel atlasu,jinak bych tam byla. A jestli mohu poprosit, nevykej mi.

Re: Re: Re: Korea

Bára | 16.05.2021

No, to já bych taky chtěla aby babi jizerská byla pětinásobná a nebo aspoň čtyřnásobná, jenže to by se asi musela zasnažit teta Mirka a to by mi bylo k ničemu protože bratrance už dva stejně mám. No ale do Společenství kouzelného atlasu se asi smí bez ohledu navěk si myslím. TAk se tam zeptej.

<< 33 | 34 | 35 | 36 | 37 >>

Přidat nový příspěvek