Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Kanada

Veronika Válková | 30.03.2021

Milá Adélo,
měli k dispozici stejný materiál jako v Evropě. Takže len, konopí, vlna, bavlna, pro bohaté hedvábí. To se bavíme o materiálu, ale každý materiál mohl být zpracován různým způsobem, takže pak tu máme plátno, sukno, samet, brokát... Prostě jako v Evropě. Tedy pokud se ptáš na v Kanadě usazené Evropany.

Re: Re: Kanada

Adéla Vobořilová | 31.03.2021

Moc Vám děkuji, paní Válková,
ano, myslela jsem v Kanadě usazené Evropany. Nejspíš tušíte, proč jsem se ptala :D.
Přeji krásné Velikonoce Vám i Báře.
Adéla Vobořilová

Knihy

Linda | 29.03.2021

Dobrý den paní Válková, s kamarádkou jsme se rozhodli že napíšeme jak jsou Vaše knihy úžasné. Já mám všechny a kamarádka jen pár ale i tak je má velmi ráda. Doufáme, že v psaní budete i nadále pokračovat.
Přejeme krásný den
Linda a Markéta

Re: Knihy

Veronika Válková | 29.03.2021

Milá Lindo a Markéto,
děkuju, že jste mi napsaly, vždycky mne potěší číst, že moje knížky někomu dělají radost. Psát opravdu hodlám i nadále, tak snad se vám budou líbit i další díly.

Re: Re: Knihy

Linda | 30.03.2021

To určitě budou :).

Obdiv

Linda Dostálová | 16.03.2021

Vážená paní Válková, dnes mi má dcera Alenka ukazovala kostýmy na panenky, které jste vytvořila a máte můj upřímný obdiv. Jste nadaná a tvůrčí osobnost, šaty jsou prostě nádherné a tak pečlivě vypracované. Jsem nadšená z Vaší tvorby a moc Vás obdivuji. Děkujeme za Vaše knihy, jsme Vaše fanynky :)
Přejeme Vám i celé Vaší rodině hlavně zdraví a inspiraci pro další knihy.
Dostálovi.

Re: Obdiv

Veronika Válková | 16.03.2021

Milá paní Dostálová,
moc děkuji za potěšující zprávu. Jsem moc ráda, že Vám moje knihy dělají radost - snad tomu tak bude i nadále.

Wetemaa

Adam Zabloudil | 11.03.2021

Dobrý den paní spisovatelko,
Dnes jsem dočetl první díl: Družníci. Bylo to úžasné, promyšlené a hrozně zajímavé. Ale nemůžu si pomoct. Je to takové o hodně jiné než knížky o Báře. Takové vážné a někdy mi z toho naběhla husí kůže. Třeba když se probudil démon v Érahartiho hlavě. Moji nejoblíbenější družníci jsou Sian, Tankred a Arnwald. A samozřejmě Caradac. Jen je mi takové divné, že jsem před tím o žádné Adam Andres neslyšel. A přitom jste vymyslela nádherný a zajímavý svět s vlastními pravidly, bohy atd. Příběhy družníků byly úžasné. Vy byste měla být někde vedle Rowlingové a Tolkiena. Wetemaa by měla být zfilmovaná, prodávali by se kýčovité postavičky a trička a spousty dalšího. Jsem v polovině Cest družníků a jsem napnutý jako struna. Promiňte asi jsem se moc rozepsal. Jen se vás chci zeptat kolik je družníkům let? U někoho jsem to stačil hlídat, ale u někoho ne. Třeba Morcantovi je myslím 34 a Haraldovi 8.
Přeji hezký den.
Adam Zabloudil

Re: Wetemaa

Veronika Válková | 11.03.2021

Milý Adame, to jsem ráda, že Tě Wetemaa chytla. Jsi v zásadě asi třetí generace, která ji čte, a to je pro knihu samo o sobě velký úspěch. Možná jsi o Adamovi Andresovi ještě neslyšel, protože je Ti teprve třináct, ale ve fantasy komunite je to jméno známé. Co se věku družiníků týče, tak Morcant je z nich nejstarší, ten je věkem vrstevník krále Gudleifra. Harald je nejmladší, z družiníků jsou mu věkově nejblíž Waltheri a Veselý Reiulf - až se knih rozjede a dostanou se s Morcantem do Gudleifrových služeb, tak už bude Haraldovi asi šestnáct. Ostatním je mezi dvaceti a třiceti, kolem pětadvaceti. Myslím tím v době, kdy už budou na Gudleifrově dvoře.
Co se toho zfilmování týče... Ano, bylo by to krásné, ale trochu se bojím, že by to nemuselo být podle mých představ. Když pomyslím, že by družiníky hráli herci, kteří by jim nebyli vůbec podobní, vstávají mi vlasy na hlavě.
Budu ráda, když mi napíšeš, jak se Ti líbila celá kniha.

Re: Re: Wetemaa

Adam Zabloudil | 11.03.2021

Děkuji moc za odpověď, paní Válková. Rád Vám potom napíšu jak se mi kniha líbila. Zatím jsem nadšený. A máte pravdu s tím filmem. Už se mi to taky párkrát stalo, že jsem četl knihu, představoval si postavy a pak viděl film, kde postavy vypadali úplně jinak. Všiml jsem si, že tady dole máte nějaký odkaz na stránky Wetemay. Zítra se na něj podívám.
Adam Zabloudil

<< 38 | 39 | 40 | 41 | 42 >>

Přidat nový příspěvek