Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Terezín

Nela Zachariášová | 08.03.2021

Ahoj Báro, chtěla jsem se tě zeptat zda jsi tenkrát v Terezíně neviděla takovou zeď na které byly díry od kulek. Myslím že to byla část hradeb. Popravovali tam totiž Židy a spoustu dalších lidí. Popravili tam taky bratra mého pradědečka a tak mě zajímalo jestli si ji neviděla. On sice nebyl žid, ale pracoval v odboji a proto ho zabili. Asi se taky vydám vstříc rodinné historii jako ty. Doufám že už si na něco zajímavého přišla :)
Díky
Nelča

Re: Terezín

Bára | 09.03.2021

Ne, to jsem neviděla... Toje mi teda líto že tam Tvého pradědečka zabili.

Re: Terezín

Veronika Válková | 09.03.2021

Milá Nelo, Bára tuhle zeď vidět nemohla. Popravy se totiž konaly v Malé pevnosti, která sloužila jako vězení gestapa, ale Bára byla ve Velké pevnosti, která sloužila jako ghetto - to je vlastně městečko Terezín. Obojí tvoří jeden obranný systém, ale je to od sebe vzdáleno asi 10 minut chůze. Pokud se do Terezína někdy vydáš, tak Ti při prohlídce Malé pevnosti to popraviště ukážou a určitě by Ti dovolili položit tam kytičku.

Návrh

Anna | 01.03.2021

Dobrý den, vaše knížky čtu už od roku 2017 a pořád mě velice baví a doma mám asi půlku vašich knih. Napadlo mě, jestli by se Bára mohla někdy ( třeba jen na otočku jako se dostala třeba do olivového háje v knize o Ševětíně) do srpna roku 1968. Určitě by to hodně lidí ocenilo.
S pozdravem
Anna

Re: Návrh

Veronika Válková | 01.03.2021

Milá Aničko,
Bára se může dostat úplně kamkoliv. Otázka je, kterou cestu vybereme pro knižní zpracování. A já jsem v tuto chvíli pevně rozhodnutá, že nic po roce 1945 vydávat nebudeme, protože nechci, aby byly Bářiny příběhy zpolitizované, což by u těchto témat hrozilo.

Wetemaa

Adam Zabloudil | 28.02.2021

Dobrý den paní Válková,
Moc se mi líbí Vaše knihy a před časem jsem objevil v knihovně Wetemau a chtěl bych se zeptat, jestli je může číst třináctiletý kluk a jestli byste doporučovala, abych je četl jak vyšly nebo chronologicky.
Předem Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Adam Zabloudil

Re: Wetemaa

Veronika Válková | 28.02.2021

Milý Adame,
podle toho, jakými otázkami jsi mne nedávno zahrnul, myslím, že Wetemau číst můžeš, nejsi malý kluk. Moji synovci ji četli možná ještě trochu mladší než Ty. Narozdíl od bárovek bych tady doporučila číst knihy popořadě jak vyšly - ne kvůli ději, ale kvůli atmosféře. Takže:
1. Wetemaa - kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra
2. O cestě do Jižního Edagwonu
3. Hrútvang
4. Sága o Halldorovi z Mortaluny
5. Rytíři kněžny Rhonwen
6. Sága o Wannovi, synu Orlygově
7. Koruna Élladu

Co se prvních dvou knížek týče, tak "O cestě do Jižního Edagwonu" je vlastně část Wetemay, jedna kapitola se prostě rozvinula v celou knihu. Takže tady i doporučuju sehnat si druhé vydání, které vycházelo pro pevnost, jsou to čtyři knížky a ta cesta do Jižního Edagwonu je v ději zapracovaná chronologicky. Možná je to lepší.

Re: Re: Wetemaa

Adam Zabloudil | 01.03.2021

Dobrý den paní Válková,
Moc děkuji za odpověď a těší mě, že si na mě z toho dopisu pamatujete.
Přeji hezký den.

Jak funguje Atlas

Nela Zachariášová | 23.02.2021

Ahoj Báro, napadlo mě pár typů na to, jak by atlas mohl fungovat. Tady jsou:
1) Co když se tě atlas snaží zabít nebo něco podobného a Barča tomu vždycky když jdeš do minulosti brání? Když si se přece dostala sama do Terezína, tak si málem umřela a zachránila tě až Barča. (pokud to teda byla ona, ale myslím že byla)
2) Proč Barča tak naléhá, když potřebuje abys v minulosti někomu pomohla? Vždyť je úplně jedno kdy tě do té určité doby pošle. Ale co když Barča nemůže atlas ovládat úplně? Co když se mapy v atlasu po nějaké době mění a Barča by musela zase čekat než se tam budeš moci dostat?
3) Možná byla paní Karasová taky jako ty. Co když cestovala do minulosti a pomáhala tam jako ty? Možná ten dům prodala proto, že už byla na cestování moc stará, ale někdo do minulosti cestovat musel.
4) Nechceš si zkusit v minulosti zkusit ustříhnout kus vlasů jako test? Jen malinko.
5) Co když si cestováním do minulosti vytvoříš vlastní nové tělo, které je úplně stejné, ale je však zdravé a nemá řezné rány. Možná proto tvůj pokus kolik ti je let nevyšel.
6) Jedno je jisté, Barča umí měnit podobu, ale vždy má stejné oči. Také se nespíš umí změnit pouze do kočky a do člověka. (v době kamenné z ní byla kočkovitá šelma) Také má jméno, ve kterém je vždy něco společného s kočkou a občas je v něm i Barbora. Např Barbara Blackcat.(jméno z jedné ze zkušebních výprav) Myslím ale, že to jméno je její rozhodnutí.

A také tu mám jeden tvůj nápad, který je nejspíš nesmyslný.
1) Říkala jsi, že se možná nemůžeš vrátit do přítomnosti poté, co se v minulosti vyspíš. To je ale nejspíš hloupost, protože při jedné ze zkušebních výprav si se objevila v poušti a jela jsi po zadku dolů. Potom si nějak omdlela a spala si. Když si se probudila v nějakém stanu, tak tam žádná zelenooká paní nebyla a ty ses dostala domů sama.

Zatím víc nevím, ale kdybych něco našla, tak se ozvu :)
Doufám, že ti moje rady pomohou.

Re: Jak funguje Atlas

Bára | 23.02.2021

Čau Neli ty si detektiv Kolombo.
Hele já to vezmu odzadu asi. Já si myslím, že vyspat se být omdlelá není totéž. Ale stejně nevím jestli to má vliv.
A teď to vezmu odpředu.
1. No nemyslím, že by se mě atlas snažil zabít, i když jako vyloučit to nemůžu ale nechci si to myslet, protože to bych se pak bála cestovat do minulosti, a Barča mě netahala vždycky z bryndy někdy, jsme prostě normálně jenom odešly.
2. No tak todleto nevím a je fakt možná že Barča atlas neovládá jenom ví líp jak funguje.
3. No tak todle je fakt dobrej nápad a nikdo krom paní Karasové nám to neřekne jenže jsem jí nenašla, protože nebydlí v tom našem starém bytě a nevím, jak jí hledat.
4. To bych mohla.
5. To bych mohla zjistit, kdybych si v minulosti něco udělala. Třeba ustřihla ty vlasy.
6. Jo to sedí.
No a klidně koumej dál, já taky koumám.

<< 39 | 40 | 41 | 42 | 43 >>

Přidat nový příspěvek