Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

písnička

Xénie | 07.06.2020

Ahoj Báro, tvoje knížky úplně miluju a nedávno jsem dočetla Pražské povstání. Je to úžasná knížka a to co jsi dokázala ty, bych já nikdy nezvládla. Ale chci se tě zeptat, když jste s Méďovými skauty zpívali Cowboyův nářek, měla ta písnička víc než čtyři sloky? Ten český překlad totiž moc neodpovídá originálu v angličtině. Asi tě takovým zbytečným dotazem zdržuju od zkoumání toho jak funguje atlas, ale já jsem se prostě musela zeptat.
Díky

Re: písnička

Bára | 07.06.2020

Ahoj, Xénie,
nemáš ségru Arabelu? To se Tě asi ptá každý, viď... hele co o té písničce vím, tak ona má strašně moc slok, a Janek to chtěl přeložit celé ale myslím že byl spokojený jen s tou první a poslední slokou tak mi to takhle poslal a já si nepamatuju jak překládal ty ostatní.

pozitivum doby coronaviru

Martina | 03.06.2020

Dobrý den, paní Válková,
náročnou dobu koronaviru budeme u nás doma mít spojenou minimálně s jednou pozitivní věcí. Dcera doslova hltá jednu bárovku za druhou. Je ve čtvrté třídě, v pololetí začali s dějepisnou částí vlastivědy, tak jsme šáhli po osvědčené řadě. Starší dcera má (až na nejnovější) všechny díly přečtené, některé i dvakrát.První knížky jsem večer před spaním předčítala nahlas, protože i mě baví a dozvídám se leccos zajímavého.(A když jsem je čítávala kdysi té starší,kerou mj. nyní učíte:-) tak třeba ještě nebyly ani napsané).Brzy si však dcera začala knížky číst sama,protože nechtěla čekat,až budu mít já čas. Každou další má přečtenou za kratší dobu. Je težké ji přimět,aby přišla k jídlu, o tom, aby si udělala věci do školy ani nemluvím...
Ještě před uzavřením knihoven jsme si jich stačili dost půjčit. Ani to však nestačilo,vyměňovali jsme si je vzájemně v rodině. Teď už naštěstí zase můžeme využívat knihoven. Pobočky, co jsou v blízkém okolí obcházíme/objíždíme, ze vzdálenějších si objednáváme. Začali jsme číst o jarních prázdninách. Dnes (ve středu) dočetla 12. a 13. knihu (Marie Terezie 2v1),kterou si půjčila v pondělí odpoledne!. Kromě názvů, které odpovídají probírané látce ve škole občas šáhne i po jiném titulu. Odkazovat se v knížkách na jiné příběhy, je moc dobrý tah! :-)
Bářin atlas by si přála k prvním kulatinám, které oslaví v červnu, bude se holt muset spokojit maximálně s nejnovější bárovkou :-)
Děkujeme za hezké čtení a přejeme ať inspirace nedochází a na psaní máte dost času.
Martina

Re: pozitivum doby coronaviru

Veronika Válková | 04.06.2020

Dobrý den,
moc děkuji za krásný dlouhý dopis. Vždycky mám obrovskou radost, když se dozvím o dítěti, které má bárovky rádo, které se třeba díky nim tzv. "rozečetlo", nebo, jak Vy píšete, mu pomáhají s dějepisem. To je vážně bezva. Nicméně Váš dopis je poněkud tajnosnubný - například píšete, že Vaši starší dceru učím. Podle toho, že neuvádíte příjmení, chápu, že nechcete, abych věděla, o koho jde, a respektuji to. Zarazilo mne ovšem, že píšete, že jste jí bárovky četla, když ještě nebyly ani napsané. To jste je nemohla číst, když nebyly napsané! Přece neovládáte telepatii a nesosala jste mi je z hlavy???

Nová kniha

Adam | 03.06.2020

Dobrý den,
Nevím jestli se to dělá, ale chtěl bych poprosit, jestli by někdy nebyla bárovka na jedno smutné ale zajímavé téma - o ruském caru (nevím jak se to píše) Mikulášovi a jeho dceři Anastázii Nikolajevně. Hodně mě toto téma zajímá. Bárovky mám rád.
Předem děkuji.

Re: Nová kniha

Veronika Válková | 04.06.2020

Milý Adame, a kterého cara myslíš? Oni těch Mikulášů měli víc...

Re: Re: Nová kniha

Adam | 04.06.2020

Dobrý den, myslím cara Mikuláše II. Děkuji

Re: Re: Re: Nová kniha

Veronika Válková | 04.06.2020

Aha. No pokud tam atlas Báru zanese, tak bárovka bude. Jinak dost těžko. Upřímně řečeno bych tam Báru viděla nerada, nebezpečná doba...

Leonardo da Vinci

Madla | 26.05.2020

Ahoj Báro,
v knize o Lionardovi bylo napsáno, že Tvoje prapraprababička se spustila po prostěradle z okna den před svatbou s dobrou partií.
Nebyla to paní Mervartová z knihy Vznik ČSR?
Díky za odpověď

Re: Leonardo da Vinci

Bára | 26.05.2020

Čau Madlí, nebyla to byla teda jestli to zase nepletu maminka paní Mervartové ale paní Mervartova když byla ještě slečna tak u těch příbuzných ve Vídni byla taky ale tu už nevdávali abyto zase tak nedopadlo. Tedy říkala mi to takhle babi jizerská takjestli si to dobře pamatuju

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Přidat nový příspěvek