Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Sprosté slova,urážení Báry

Erik | 08.07.2019

Pokud čtete tuto zprávu, tak by jste si měli přečíst zprávy níže, jinak Vám to nebude dávat smysl.Podle mého názoru vše co tady řekl Vojta byla naprostá lež nebo spíše blbost a myslím , že všichni krom Vojtěcha s tím nesouhlasí.Už jsem o všem informoval paní Válkovou a poprosil ji aby Vojtovi srozumitelně vysvětlila , že tyto sprosté slova co řekl jsou naprosté blbosti a nevím proč to Vojta píše.Mohl by jsi to odůvodnit co ti na bárovkách vadí a proč by nám měla Bára velet?
jinak myslím, že se s touto zprávou ztotožní všichni co mají rádi bárovky.

Re: Sprosté slova,urážení Báry

Антон | 10.07.2019

Myslím si že vás jen trollil. On je ten typ lidí, kteří se živí zlostí jiných lidí.

BÁROVKY

Magdalena Oesterreicher | 07.07.2019

Ahoj Báro,
dnes je mi přesně 11 let a dostala jsem knihu MEZI PIRÁTY.To je moje pátá BÁROVKA. Děkuji že cestuješ do minulosti,protože mám co číst.!!!!!!

Re: BÁROVKY

Bára | 07.07.2019

Jů to je super!

Bárovky, SKA, záložky, Wetemaa......

Eliška | 02.07.2019

Dobrý den,
chtěla bych Vám říct že Vás hrozně moc obdivuju, jste moje nejoblíbenější česká spisovatelka, bárovky jsou úplně skvělé, je v nich od každého trochu, jsou napínavé, vtipné, zajímavé, dobrodružné a to všechno dohromady tvoří naprosto úžasné knížky, u každé bárovky se zasměju a dozvím se spoustu zajímavých věcí, ale někdy si i trochu zabrečím, je to všechno takové skutečné a zároveň neskutečné..........nedá se to popsat, skoro každá bárovka mě chytla u srdce, kromě nových poznatků z historie je tam také spousta ze života........ ale to vy určtě víte, když je sama píšete, nechala jsem se trochu unést ;)
Když jsem se dozvěděla o SKA, hned jsme se tam se ségrou přihlásily, minulý týden jsme dostaly balíček a radost byla veliká, jen bychom se chtěli zeptat jak se dají sehnat všechny sběratelské záložky.........
A nakonec bych se chtěla zeptat o co zhruba jde v sérii Wetemaa, uvažuji o tom že si ji přečtu, ale chtěla bych alespoň zhruba vědět do čeho jdu............
Předem děkuji za odpověď a přeju hooooooodně inspirace k psaní dalších bárovek........
Eliška Good

Re: Bárovky, SKA, záložky, Wetemaa......

Veronika Válková | 02.07.2019

Milá Eliško, už jsem Ti odpověděla na mail

S. K. A.

Lucie | 02.07.2019

Vážená paní spisovatelko!
Psala jsem vám již 23. 5. a ptala se na různé rozdíly v Bárovkách. Na Vaše doporučení jsem se z dotazy obrátila na pana Kopla (26. 5.). Bohužel zatím ještě neodepsal.

S velkou radostí jsem uvítala nápad přihlásit se do členství S. K. A. a s napětím očekávala balíček s dárky. Když jsem ho rozbalila, trochu mě zamrazilo. Mapa byla totiž docela pomačkaná a v místech ohybů lehce odřená barva. Vylisovat se nedá, protože tak velké knihy nemám. Ale nevadí, hlavně že nebyla roztržená.
Měla bych ale opět pár poznatků: okénka v mapě, připravená na lepení malých obálek, jsou velmi malá. Obálky by se překrývaly, a tak jsem musela dávat pozor při lepení. Posunovala jsem je různě do stran a hlídala místa na chybějící obálky. Možná by měly být obálky o něco menší.
Nápisy v černém pruhu na malých obálkách mají nápis Kouzelný atlas putování časem, pouze u vikingů je nápis Bářin kouzelný atlas.
Na závěr bych měla ještě malý návrh. Kdybyste chtěla vylepšit balíček pravého cestovatele, napadlo mě, že byste mohla přidat do každého balíčku malilinkatou plyšovou Barču.

Děkuji za krásné knihy a přeji léto plné hezkých dnů.
Lucie

Re: S. K. A.

Veronika Válková | 02.07.2019

Milá Lucko, to mě moc mrzí, že jsi mapu dostala pomačkanou. Bohužel se to někdy při dopravě stává. Pan Kopl má hodně práce, takže někdy nestíhá odpovídat. Jestli Ti ty dotazy opravdu nedají spát, napiš mu znovu. Plyšová Barča by určitě byla moc roztomilá. Hezké prázdniny!

Irokézové

Annemarie Oesterreicher | 29.06.2019

Dobrý den,
Vaše knížky jsou úžasné. Moc mě zaujala kniha Mezi indiány a ráda bych se o Irokézích dozvěděla ještě něco: Vyráběli z hlíny jako u nás v pravěku? Co všechno jedli? Jak mleli kukuřici (zrnotěrkou:)) ? Z čeho vyráběli nože, dokud tam nepřipluli Evropané? Jak si šili oblečení - měli tkalcovské stavy? Jak funguje jejich jazyk (Geklahsawsa je divoká kočka, což jsou v češtině dvě slova)?
Pokud mi odpovíte (nebo mi dáte tip na nějakou knihu) budu moc ráda, ale chápu, že máte máte málo času, protože napsat takovou krásnou knihu, jako je bárovka, ho musí zabrat spoustu.

Annemarie

Ahoj Báro,
mám radost, že někdo rád leze po půdách jako já. Vždycky tam najdu něco krásného, bohužel jsem zatím nenarazila ani na jeden kouzelný atlas...
Moc by mě zajímalo, co ještě vaše půda skrývá, Být tebou, tak ji pořádně prozkoumám. Třeba jen ta truhla, ve které je atlas uložený, říkáš, že je plná starého oblečení po paní Karasové, ale co když jsou to obleky kočky Barči.
Ráda bych Ti poradila, jak atlas funguje, ale přišla jsem jen na to, že jsi v minulosti vždy potřeba, prostě tam nejsi "jen tak".
Áňa

Re: Irokézové

Veronika Válková | 29.06.2019

Milá Annemarie,
moc mě těší nejen to, že Tě baví bárovky, ale že se chceš dozvědět i další podrobnosti o tom, co čteš. Já jsem některé informace čerpala ze specializovaných webových stránek jak v češtině, tak v angličtině (překvapilo mě, jak intenzivně se některá česká sdružení o irokézy zajímají), také jsem si zašla do knihovny Náprstkova muzea a mimo jiné jsem objevila úžasnou knihu, která je pouze v angličtině, a která se zabývá tím, jak fungovala u Irokézů společnost. Jmenuje se "Iroquoian women: the gantowisas" a napsala ji Barbara Alice Mannová. Jinak co se používaných materiálů před příchodem Evropanů, kteří s sebou přinesli kov, týče, tak to bylo jako u nás v době kamenné - ostrý hrot či břit lze vyrobit z kosti, z některých druhů kamenů, hrot šípu či oštěpu z opáleného dřeva. Snad Ti to takhle bude stačit.

<< 78 | 79 | 80 | 81 | 82 >>

Přidat nový příspěvek