Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Re: Cestovní deník

Laura | 16.06.2023

Aha no nevadí. A já jsem teď (znovu) dočetla boj o Ameriku a vůbec my nejde do hlavy proč Francouzi pohrdali i osadníkama. Nevíš proč?

Re: Re: Re: Cestovní deník

Bára | 17.06.2023

No protože oni do Ameriky odcházeli lidi spíš takoví co se ve Francii neuměli uživit tak je brali jako takové odvandrovalce oni Angličani taky osadníkama pohrdali. Jako že poddaní Jeho Veličenstva, ale druhé kategorie. No taky mi to moc rozum nebere ale to víš lidi.

Sny

Laura | 14.06.2023

Dobrý den paní Válková, chtěla by jsem se zeptat jestli vás někdy napadl kus Bařina příběhu ve snu

Re: Sny

Veronika Válková | 14.06.2023

Milá Lauro,
to je moc zajímavá otázka. Představ si, že se mi nikdy o ničem z žádné mojí knížky nezdálo. Tedy, kdysi dávno před lety se mi snem mihl jeden z družiníků krále Gudleifra z mojí první fantasy, ale ani jsem si ráno nepamatovala, o čem ten sen byl. Takže ne, moje knížky se mi nezdají. Ale zajímavé to je, sama se nad tím často zamýšlím, čím to je.

Cestopis

Nikča | 18.05.2023

Dobrý den, paní Válková,
ráda bych si přečetla Cestopis reverenda Ólafa Egilsona, ale tady v Knihovně babi dejvické máte napsáno, že jej lze koupit pouze na Vestmanských ostrovech. Na internetu jsem však tuto knížku našla a lze ji normálně objednat. Chtěla bych se zeptat, jestli je to možné, nebo jestli se třeba jedná o nějakou jinou knihu (což by ale nemělo, popis jejího obsahu se shoduje s tím Vaším tady na stránkách).
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.
Nikča

Re: Cestopis

Veronika Válková | 20.05.2023

Milá Nikčo, vzhledem k tomu, že nevím, jakou knížku jsi našla na internetu, nemůžu Ti odpovědět. Ale je možné, že už se na internetu koupit dá, konec konců od té doby, co vyšla,se hodně změnilo.

Re: Re: Cestopis

Nikča | 20.05.2023

Dobrý den, našla jsem tohle: https://www.enbook.cz/catalog/product/view/id/827714?gclid=EAIaIQobChMIoqzs_pGE_wIVkd4YCh1eBgstEAQYASABEgJqwPD_BwE
Má to sice jinou obálku, ale obsah mi přijde stejný.

Re: Re: Re: Cestopis

Veronika Válková | 21.05.2023

Vypadá to, že je to ono, ale jiné vydání. To víš, v době babi dejvické to ještě na internetu nebylo.

Vlasy :)

Luci | 05.05.2023

Ahoj Báro, jak jsi řešila, jestli ti v minulosti rostou vlasy, tak bys to mohla poznat podle ofiny - normálně ji máš nad obočí, ale pokud by ti vlasy v minulosti rostly a byla bys tam dýl než měsíc, tak by tě musela lechtat v očích:)

Re: Vlasy :)

Bára | 05.05.2023

Aha, no vidíš, toje fakt, tak to já si ji začnu hlídat, protože zatím jsem to moc neřešila, já ji mám někdy přerostlou až na nos.

<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>

Přidat nový příspěvek