Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Re: Bárovka, která se bude odehrávat v komunistickém Československu

Anička | 14.06.2019

to joo...

Ahoj Báro

Klára | 10.06.2019

Ahoj Báro chtěla jsem se zeptat jestli by jsi se chtěla setkat s Janem Palachem popř. s nějakou osobností z moderních dějin. Předem děkuji za odpověď

Re: Ahoj Báro

Bára | 10.06.2019

No s Palachem teda ne fuj to muselo bejt hnusný, když se zapálil, já teda fakt nevím, proč to dělal, to moh bejt mnohem užitečnější naživu. No s jinejma moderníma... Já nevím. No v Terezíně jsem se setkala a už bych tam nechtěla a v pražským povstání jsem se taky setkala a už bych tam nechtěla. Mně příde že čím blíž současnosti tím je to horší ale, možná si to jen myslím jak je tam ten svět podobnej, tak že jako by se to klidně mohlo stát teď taky a to se mi nelíbí.

Re: Re: Ahoj Báro

TomD | 12.06.2019

Milá Báro, Jan Palach se nemohl dívat na to, jak tenhle národ upadá do letargie a po několika měsících zapomíná, že měl ještě nedávno svou vlastní vůli a čest. V takové situaci se JP rozhodl přinést "oběť nejvyšší." A nebyl jediný, bohužel, síly Zla byly v té době silnější. Nicméně jeho čin se zhodnotil po 20 letech, kdy akce na výročí jeho smrti započaly postupný pád tehdejších Sauronů a Sarumanů. To, jestli mohl či nemohl být užitečnější naživu už se nedozvíme, nicméně si myslím, že jeho postava by měla být oceňována a ne zlehčována...Toťmůj názor...Měj se hezky a kdyby ses někdy do třeba 50.let 20. století podívala, dávej si pozor na lidi jako Gottwald, Zápotocký, Urválek, Polednová-Brožová a další. A šťastně se vrať :)

Re: Re: Re: Ahoj Báro

Petr | 15.06.2019

Můj názor je takový, že tvůj vážený Palach by byl o hodně užitečnější jestli by se neupálil a vzpomínat o tom že to nemohl vydržet a že to bylo správně, že se upálil, není to nejlepší, protože nikomu tím nepomohl a nic tím nezměnil.

Dvouocasý lev

Nela a Bety | 31.05.2019

Dobrý den, chtěly jsme se zeptat, co přesně symbolizuje druhý ocas u Českého lva (případně, co symbolizoval v době vlády Přemysla Otakara II.). Měly jsme tuto otázku v testu, ikdyž jsme si to nikdy předtím neříkali. Naše paní profesorka nám to poté vysvětlila jako něco ve stylu: Upevnění moci v Českém království a spoluvlada Přemysla. Zajímá nás váš názor protože "teta Wiki" říká, že pravý důvod nebyl nikdy zjištěn. Předem děkujeme za odpověď.

Re: Dvouocasý lev

Veronika Válková | 02.06.2019

Milá děvčata,
teta Wiki toho napovídá hodně, a většinou je to ve stylu "jedna paní povídala". Najděte si knížku o heraldice a hledejte tam. Například
Encyklopedie heraldiky od Milana Bubeníka. Hodně štěst9.

Oblíbené období

Vali | 27.05.2019

Dobrý den paní Válková a Baru, chtěla jsem vám jen říct, že vaše knížky přímo žeru... Díky nim jsem si oblíbila dějepis ještě víc než předtím. :-) Nejvíce se mi líbily ty dva díly z dob Marie Terezie, a celkově mě toto období hodně zajímá. Chtěla jsem se zeptat, jaké je vaše oblíbené období v dějinách?

Re: Oblíbené období

Veronika Válková | 27.05.2019

Milá Vali,
to je super, že knížky žereš (ale neudav se jimi :D). Já mám hodně oblíbených období, konec konců historie je moje povolání. Mám ráda starověk, k tomu jsem přilnula díky studiu klasické filologie (latina a řečtina), pak mám ráda raný středověk (stěhování národů, vikingové, Francká říše, prostě vše tak 500 - 1000), protože mě pořád fascinuje, kolik se toho dá o těchhle dávných a drsných dobách zjistit, baví mě doba Marie Terezie... Je toho prostě hodně.

Re: Oblíbené období

Bára | 27.05.2019

Já mám ráda všechno protože, jsem vždycky zvědavá kam se dostanu a teďka zrovna mám asi nejvíc ráda vikingy, protože se mi podařilo na chvilku dostat na Island a potkat Illugiho a jemu uběhly čtyři roky a furt na mě myslí!!!!! Takže asi určitě 10. století na islandu.

<< 82 | 83 | 84 | 85 | 86 >>

Přidat nový příspěvek