Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Postel

Veronika Válková | 16.01.2019

Milá Lenko,
zkus si sehnat nějakou publikaci o dějinách umění, nábytku a podobně. Nejlepší bude, když se podíváš do elektronického katalogu nejbližší knihovny - nebo si tam zajdi a zeptej se paní knihovnic, ony Ti určitě nějakou dobrou knížku doporučí.
Já Ti ani za nic nebudu popisovat, jak středověké postele vypadaly. Víš proč? Abych Ti pomohla trochu vyrůst. Připravit si referát totiž znamená nejen něco odříkat před třídou, ale sehnat si i odbornou literaturu a prostudovat si. Ono je samozřejmě mnohem jednodušší a rychlejší se někoho vyptat - ale tím se vůbec nic nenaučíš. Zajít do knihovny, pročíst nějaké knížky, vybrat z toho to podstatné - ano, je to pracné a zabere to čas. Ale naučíš se velmi cennou dovednost - vyhledávat informace a pracovat s nimi. Držím palce.

Zahraničí

Kája | 16.01.2019

Ahoj Báro. Byla si už někdy v zahraničí když se nepočítají cesty do minulosti, ani Chalkidiki? Předem děkuji za odpověd.
Kája

Re: Zahraničí

Bára | 16.01.2019

Ahoj Kájo, no kromě té dovolené na Chalkidiki jsem v současnosti nikde v zahraničí nebyla. Ale možná někam pojedeme, maminka by chtěla na nějaký malý ostrov kde není moc lidí tak, jsem jí řekla že můžeme na Orkneje protože jsem našla že je tam moc neolitický památek, to je jako z pravěku ale ne úplně od lovců mamutů, jenže maminka řekla že je tam zima, ono je to u Skotska. Tak nevím ale možná někam jo, já bych chtěla.

Kluci z Terezína

Barča | 15.01.2019

Ahoj Báro,
setkala jsi se ještě někdy kromě výpravy do minulosti s Petrem Ginzem, Jiřím Brady a spol. ???

Byla jsi někdy v Terezíně ???
Já jo!!!

Re: Kluci z Terezína

Bára | 15.01.2019

Jak jsem se asi mohla setkat s Petrem Ginzem, když ho zabili v Osvětimi?!? Já žiju ve 21. století a on umře v září 1944, tak jak bych se s ním krom v minulosti asi tak mohla sejit? S Jirkou - teda s panem Bradym asi bych měla říkat, protože mu bylo přes devadesát, jsem se pak už neviděla, ale paní Válková jo.

Re: Re: Kluci z Terezína

Barča | 16.01.2019

Díky za odpověď

Karel IV.

Barča | 15.01.2019

Ahoj Báro,
Karel IV. se narodil 14. 5. 1318 ???
Kdy zemřel???

Re: Karel IV.

Barča | 15.01.2019

Jestli je to tak tak se narodil o měsíc a 701 let dříve než já

Re: Re: Karel IV.