POZOR POZOR POZOR!

Blíží se vybírání dalších Bářiných výprav, tentokrát na roky 2024 a 2025. V anketě najdete deset témat, které jsme s paní šéfredaktorkou z asi dvaceti nebo víc námětů vybraly pro předložení redakční radě. Ta zvolí čtyři finalisty. Samozřejmě ji bude zajímat, které knihy by se nejvíc líbily i čtenářům - tak hlasujte v anketě!

 

Anketa

KAM SE CHCETE S BÁROU PODÍVAT?

Do Číny, do 7. století, kdy vládla císařovna Wu a kdy má Bára šanci potkat se s legendárním soudcem Ti., s nímž bezpochyby odhalí viníky strašlivého zločinu. (29)
10%

Do Číny v 18. století, kdy se do Zakázaného města, přísně střeženého sídla císaře, krom Báry dostal ještě jeden Čech - jezuita Karel Sedláček. A spolu s Bárou odhalují harémové spiknutí! (11)
4%

Do Francie v roce 1653, kdy se Bára seznámí s pubertálním Ludvíkem XIV. a navíc zjistí, že se někdo na dvoře vydává za d´Artagnana. Protože to nemůže být opravdový d´Artagnan, když pomáhá kardinálovi a nezná Athose, Porthose a Aramise, že? (27)
9%

Do Egypta po smrti Tutanchamona, kdy se ovdovělá královna Anchesenamon snaží vyhnout sňatku s veleknězem nebo vojevůdcem tím, že si vyžádá za manžela chetitského prince. Jenže toho někdo zavraždí... (22)
8%

Do bitvy u Lipan, kde se Bára znovu setká s práčetem Borkem, jak si přála, když sfoukávala svíčky na narozeninovém dortu. (75)
26%

Do roku 1465, kdy se Bára jaksi přidala k poselství Jiříka z Poděbrad, které mělo přesvědčit evropské panovníky, aby založili něco jako OSN. Možná se s tím poselstvím Bára dostana až na konec světa... (21)
7%

Do roku 1812, kdy Napoleon absolutně projel svoje megalomanské ruské tažení a kvůli němu v ruské zimě zahynulo skoro půl milionu jeho vojáků. Je docela možné, že tam Bára narazí na známou, byť o dvacet let starší tvář... (56)
20%

Na křížovou výpravu s Richardem Lvím srdcem. Tam se toho dá zažít nepřeberně - od putování Svatou zemí po zajetí v Rakousku. A byla by to pravá nefalšovaná rytírna. (8)
3%

Do klasického Řecka, možná do řecko-perských válek, možná na nějaké panhellénské hry. Bára si užije zajímavé konfrontace mezi rozmazlenými a změkčilými Korinťany, filosofujícími idealisty Athéňany a na půl huby odpovídajícími drsnými Sparťany. (9)
3%

Do doby první světové války, nejspíš na italskou frontu, kde Češi velmi chrabře bojovali za císaře pána věrni své přísaze - jenže na druhé straně často v legiích bojovali, také Češi, věrni své touze po samostatném státu. (27)
9%

Celkový počet hlasů: 285