Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Starovéká Čína

Mony | 19.04.2021

Ahoj, Báro,
Chtěla jsem se tě zeptat, jestli jsi byla už ve starovéké Číně, nebo zda se tam chystáš? Mě to totiž hodně zajímá a ve škole se to neučí do podrobna (teda ne v 6.ročníku).

Předem děkuji za odpověď!
Mony

Re: Starovéká Čína

Bára | 19.04.2021

No byla ale ne ve starověký jako v tý jak tam plácali ty hliněný vojáky to ne. Ale mám zakázaný mluvit o výpravách, ze kterých se ještě nepíšou knížky, aby se to neprozradilo do předu, tak nemůžu mluvit.

Atlas, dotek

Maru | 16.04.2021

Ahoj Báro,
chtěla jsem se Tě zeptat, jak je to s tím atlasem? Myslím konkrétně se saháním na mapy. V knížkách to vypadá zatím tak, že když se dotkneš jen málo, přenese Tě to na chvíli. Když se dotkneš víc, přenese Tě to na dýl. Chápu to, jestli se to odvíjí od velikosti plochy dotyku. (zavadění nehtem při pokusu odstranit drobek z mapy/sednutí si do atlasu) Nerozumím ale něčemu jinému. Někde v téhle diskuzi Ti nějaká čtenářka navrhovala zkusit nechat ruku na atlase déle. Říkala jsi, že to je dobrý nápad a že to zkusíš. Ale přeci když se dotkneš, tak Tě to přenese do minulosti. Tak jak bys tam mohla nechat tu ruku déle? Nebo je to tak, že Tě to tam přenese vždy ve chvíli, kdy ruku z atlasu zase sundáš a můžeš se tedy mapy dotýkat jak dlouho chceš? Ale to by zas nesedělo s tím, jak ses dostala za Marií Terezií-když sis kecla do atlasu, stihla sis ještě pomyslet, jestli atlas reaguje i na zadek, než se s Tebou půda zatočila.
Doufám, že jsem Tě moc nezaskočila. Přeju Ti krásné dny a pozdravuju Píďu a Barču
S díky Maru

Re: Atlas, dotek

Bára | 16.04.2021

Ahoj, Maru,
no hele já tomu taky úplně nerozumím. Jako rozhodně nemůžu mít ruku na mapě půl hodiny. Ale když jen tak jako lehce rukou zavadím, tak si myslím, že je to na míň. A když pořádně celu dlaní, tak na víc. nebo že by záleželo jako na síle doteku? no ale to by znamenalo, že když jsem si do atlasu kecla, tak bych musela být v minulosti asi deset let...

Re: Re: Atlas, dotek

Maru | 16.04.2021

Ahoj Báro,
no je to zajímavé...tak pátrej dál, máš mou podporu:)

Wetemaa

Adam Zabloudil | 12.04.2021

Dobrý den paní Válková,
Občas si prohlížím stránky Wetemaa, a dnes jsem v Knize návštěv objevil zajímavý email. Vím, že máte spoustu práce s Bárovkami, ale mohla byste prosím tomu pánovi odpovědět.
Přeji hezký zbytek dne.

Re: Wetemaa

Veronika Válková | 12.04.2021

Hotovo :)

Ruští vojáci

Matouš | 09.04.2021

Dobrý den paní Válková,
chtěl bych zeptat, jak žili vojáci za 1. světové války na východní frontě a během ruské občanské války? Myslím tím, jestli když byli ve městech bydleli např. v kasárnách a když byli mimo město tak třeba ve stanech. Ptal jsem se našeho učitele na dějepis, ale ten si nebyl moc jistý a na internetu jsem našel informace pouze o západní frontě. Předem dějuji za odpověď.
Matouš

Re: Ruští vojáci

Veronika Válková | 09.04.2021

Milý Matouši, na to si raději sežeň nějakou odbornou knihu. Během ruské občanské války žili vvětšinou ve vojenských vlacích, ve kterých se snažili probojovat po Transsibiřské magistrále do Vladivostoku. Jinak myslím rozdíl mezi východní, západní ani jinou frontou nebyl, armády měly stejné postupy a vybavení, ať bojovaly v Srbsku, v Rusku nebo kdekoliv jinde. Ve městech i ve vesnicích na dobytém území se často k ubytování mužstva užívalo i takzvané "nakvartýrování", tedy přidělení vojáků do jednotlivých domů a bytů, kde se o ně staralo místní obyvatelstvo (a jak moc šťastné z toho bylo, to je zase jiná otázka). To je asi všechno, co o tom vím, snad Ti to trochu pomohlo.

Re: Re: Ruští vojáci

Matouš | 09.04.2021

Moc Vám děkuji za odpověď.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek