Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

pozitivum doby coronaviru

Martina | 03.06.2020

Dobrý den, paní Válková,
náročnou dobu koronaviru budeme u nás doma mít spojenou minimálně s jednou pozitivní věcí. Dcera doslova hltá jednu bárovku za druhou. Je ve čtvrté třídě, v pololetí začali s dějepisnou částí vlastivědy, tak jsme šáhli po osvědčené řadě. Starší dcera má (až na nejnovější) všechny díly přečtené, některé i dvakrát.První knížky jsem večer před spaním předčítala nahlas, protože i mě baví a dozvídám se leccos zajímavého.(A když jsem je čítávala kdysi té starší,kerou mj. nyní učíte:-) tak třeba ještě nebyly ani napsané).Brzy si však dcera začala knížky číst sama,protože nechtěla čekat,až budu mít já čas. Každou další má přečtenou za kratší dobu. Je težké ji přimět,aby přišla k jídlu, o tom, aby si udělala věci do školy ani nemluvím...
Ještě před uzavřením knihoven jsme si jich stačili dost půjčit. Ani to však nestačilo,vyměňovali jsme si je vzájemně v rodině. Teď už naštěstí zase můžeme využívat knihoven. Pobočky, co jsou v blízkém okolí obcházíme/objíždíme, ze vzdálenějších si objednáváme. Začali jsme číst o jarních prázdninách. Dnes (ve středu) dočetla 12. a 13. knihu (Marie Terezie 2v1),kterou si půjčila v pondělí odpoledne!. Kromě názvů, které odpovídají probírané látce ve škole občas šáhne i po jiném titulu. Odkazovat se v knížkách na jiné příběhy, je moc dobrý tah! :-)
Bářin atlas by si přála k prvním kulatinám, které oslaví v červnu, bude se holt muset spokojit maximálně s nejnovější bárovkou :-)
Děkujeme za hezké čtení a přejeme ať inspirace nedochází a na psaní máte dost času.
Martina

Re: pozitivum doby coronaviru

Veronika Válková | 04.06.2020

Dobrý den,
moc děkuji za krásný dlouhý dopis. Vždycky mám obrovskou radost, když se dozvím o dítěti, které má bárovky rádo, které se třeba díky nim tzv. "rozečetlo", nebo, jak Vy píšete, mu pomáhají s dějepisem. To je vážně bezva. Nicméně Váš dopis je poněkud tajnosnubný - například píšete, že Vaši starší dceru učím. Podle toho, že neuvádíte příjmení, chápu, že nechcete, abych věděla, o koho jde, a respektuji to. Zarazilo mne ovšem, že píšete, že jste jí bárovky četla, když ještě nebyly ani napsané. To jste je nemohla číst, když nebyly napsané! Přece neovládáte telepatii a nesosala jste mi je z hlavy???

Nová kniha

Adam | 03.06.2020

Dobrý den,
Nevím jestli se to dělá, ale chtěl bych poprosit, jestli by někdy nebyla bárovka na jedno smutné ale zajímavé téma - o ruském caru (nevím jak se to píše) Mikulášovi a jeho dceři Anastázii Nikolajevně. Hodně mě toto téma zajímá. Bárovky mám rád.
Předem děkuji.

Re: Nová kniha

Veronika Válková | 04.06.2020

Milý Adame, a kterého cara myslíš? Oni těch Mikulášů měli víc...

Re: Re: Nová kniha

Adam | 04.06.2020

Dobrý den, myslím cara Mikuláše II. Děkuji

Re: Re: Re: Nová kniha

Veronika Válková | 04.06.2020

Aha. No pokud tam atlas Báru zanese, tak bárovka bude. Jinak dost těžko. Upřímně řečeno bych tam Báru viděla nerada, nebezpečná doba...

Leonardo da Vinci

Madla | 26.05.2020

Ahoj Báro,
v knize o Lionardovi bylo napsáno, že Tvoje prapraprababička se spustila po prostěradle z okna den před svatbou s dobrou partií.
Nebyla to paní Mervartová z knihy Vznik ČSR?
Díky za odpověď

Re: Leonardo da Vinci

Bára | 26.05.2020

Čau Madlí, nebyla to byla teda jestli to zase nepletu maminka paní Mervartové ale paní Mervartova když byla ještě slečna tak u těch příbuzných ve Vídni byla taky ale tu už nevdávali abyto zase tak nedopadlo. Tedy říkala mi to takhle babi jizerská takjestli si to dobře pamatuju

Pražské povstání

Indil | 24.05.2020

Ahoj Báro, dobrý den paní Válková,
nedávno mi přišla nová bárovka a musím říct, že na mne opravdu zapůsobila. Inspirovala mne k tomu, abych si o tehdejších událostech zjistila víc a probudila se ve mně úcta k lidem, kteří vlastně položili život za naši dnešní svobodu. Hodně jsem přemýšlela a usoudila, že to co jsi zažila ty, Báro, bych opravdu nezvládla, ale tvoje příběhy mne neuvěřitelně baví.
Určitě obě dvě pokračujte!
Indil

Re: Pražské povstání

Veronika Válková | 24.05.2020

Milá Indil,
moc mě těší, že jsi se pod vlivem bárovky začala víc pídit o naší historii. Mám pocit, že se na hrdinství a statečnost našich předků nějak zapomíná, proto jsem ráda, že se tentokrát dostala Bára zrovna do tak důležitého okamžiku našich dějin a že to na spoustu čtenářů zapůsobí podobně, jako na Tebe. Opravdu mne to zahřálo u srdce. Pokračovat budeme - ba co, pokračujeme, další bárovka už bude co nevidět napsaná. Máš se na co těšit.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek