Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Bářin svět

Tomáš Jarůšek | 06.08.2022

Dobrý den paní Válková. Chtěl bych se zeptat jak vás napadají lokality v bárovkách. Nemyslím minulost, myslím bářin osobní život. Jak vás kupříkladu napadlo že bářina babička bude bydlet v Jizerkách? Proč ne třeba v Brdech? A proč Bára bydlí zrovna Praze a ne třeba v Brně? Těším se na vaši odpověď.

Re: Bářin svět

Veronika Válková | 07.08.2022

To je jednoduché - Bára se narodila v Praze, tak píšu, že je z Prahy. Její babička z maminčiny strany bydlí v Jizerkách, tak píšu, že bydlí v Jizerkách. Samozřejmě v zájmu ochrany osobnosti neuvádím žádné velké podrobnosti, ale proč bych měla babi jizerskou stěhovat třeba na Šumavu?

Petr Ginz

Jana | 04.08.2022

Dobrý den, včera jsem viděla film deník Anny Frankové a chtěla jsem se zeptat, jestli Petr Ginz který z se přátelil s Annou Frankovou byl ten samý Petr se kterým se Bára potkala v Terezíně a jestli ano, tak mám čtyři otázky.
1.ta dívka se kterou se Petr scházel byla Anna Franková?
2.ten transport se kterým jel Petr a do kterého se málem dostala Bára byl ten do Osvětimi kde kde Petr Ginz zemřel?
3.je pravda že ženám ostříhali vlasy a spousta lidí umíralo na tyfus a podobné nemoci?
4.proč nacisti nechtěli aby se učili přírodovědu a asi i další předměty co se na školách teď normálně učí a museli se je učit potají?
Předem děkuji za odpověď, vaše knížky se mi moc líbí a díky nim jsem si oblíbila čtení. ještě jednou moc děkuji, vaše věrná čtenářka Jana.

Re: Petr Ginz

Veronika Válková | 05.08.2022

Milá Jano, pokud se s Annou Frankovou přátelil nějaký Petr Ginz, musel to být jiný Petr Ginz. Anna Franková nikdy nebyla v Terezíně a Petr Ginz nikdy nebyl v Amsterodamu, neměli šanci se potkat.
A k tvým dalším otázkám:
1 - ne,
2. - ano,
3. V Terezíně nikdo nikomu vlasy nestříhal, ale na nemoci se tu umíralo,
4- nacisté nechtěli, aby se Židé vzdělávali vůbec. Postupně omezovali i možnost vzdělávání pro Čechy. Vzdělaný člověk je pro jakýkoliv totalitní režim velmi nebezpečný.
Jsem moc ráda, že tě začalo bavit číst. To je hrozně důležité, z knížek se toho můžeš hodně dozvědět. Hezké prázdniny!

.

Tomáš Jarůšek | 29.07.2022

Dobrý den paní Válková, zajímalo by mne jak dlouho ještě plánujete bárovky vydávat. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knižních sérií (a to čtu opravdu hodně) a chci jen vědět jestli se nemám obávat nějákého brzkého konce. Předem děkuji za odpověď.

Re: .

Veronika Válková | 29.07.2022

Milý Tomáši, bárovky se budou vydávat, dokud je budou lidé kupovat a číst. Jak dlouho to bude trvat, nikdo neví... Ale brzký konec neplánuji. Jsem ráda, že se Ti knížky tak líbí.

Věk

Terka | 24.07.2022

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s Bářiným věkem. Jednou bylo v knížce napsané, že Bára strávila v minulosti asi rok a přišlo mi to divné protože tudíž by bylo Báře v současnosti ne dvanáct ale třináct. Takže to znamená že když je tři měsíce Bára v minulosti tak je o tři měsíce starší i v současnosti a nebo je potom co se vrátí z minulosti stejně stará jako než se tam vydala? Předem děkuji za odpověď.

Re: Věk

Veronika Válková | 25.07.2022

Milá Terko,
v bárovce "Vznik Československa" to Bára sama řeší. Spočítala si tehdy, že v minulosti už strávila dokonce asi tři roky. A přemýlší, kolik jí tedy doopravdy je. Problém je, že se z minulosti vrací do stejného okamžiku, ze kterého ze současnosti odešla. Takže v současnosti jí žádný čas neuběhl, nevyrostla ani o milimetr, minulosti třeba ty tři měsíce, a teď babo raď. To jsou ty časové paradoxy.

Pořadí čtení Bárovek

VERČA | 24.07.2022

Dobrý den, paní Válková.
Narazila jsem na Vaše knihy o Báře a jejích cestách do minulosti. Nejvíce mě láká kniha o Terezíně, proto bych se chtěla zeptat, zda je lepší číst Bárovky popořadě, tak jak byly vydány, nebo na pořadí nezáleží.
Předem děkuji za odpověď.

Re: Pořadí čtení Bárovek

Veronika Válková | 24.07.2022

Milá Verčo, bárovky jsou koncipované tak, že je můžeš číst, jak Tě napadne, a budou Tě i tak bavit. Pokud si ale chceš pořádně užít i to, co Bára prožívá v současnosti, a hlavně později různé propletence a narážky, je lepší číst popořadě. Terezínské ghetto je jedna z ranějších bárovek a je to izolovaný příběh, takže klidně začni touhle. Ale pokud bys chtěla pěkně od začátku, najdi si tady na stránkách sekci "výpravy" a v ní podsekci "kde už Bára byla", tam jsou knížky seřazené chronologicky, jak vyšly - čili ta nejstarší je úplně dole. Hezké počtení!

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek