Nevím, jak vám, ale mně rodiče moc na počítači pařit hry nedovolují. Ale tuhle jo a musím říct, že mě fakt baví. Tak schválně, jak Vám to půjde - třeba Paříž jsem trefila na 23 kilometrů. Ale Kóbe jsem minula o 10 283 kiláků. No, trochu na druhé straně Zeměkoule... Tatínek se ale dostal až do osmého kola.

Pak jsem našla ještě další bezva hry, kde si můžete trénovat třeba hlavní města Evropy nebo tak. Hry pro Českou republiku jsou česky, ale ty ostatní jsou v cizinštině. Takže můžete trénovat i ájinu, fráninu, němčinu nebo co chcete.

 

Kraje v ČR - vsaďte se, že ve vlastivědě nebo v zemáku po vás tohle budou chtít. Není to těžké, třeba jihočeský kraj najde každý pitomeček hned na poprvé, ale třeba královéhradecký a olomoucký kraj si pořád trochu pletu.

https://www.geography-map-games.com/geography-games-Regions-of-Czech-Republic-_pageid154.html

 

Města v ČR - tak tohle fakt doporučuju, na vlastivědu a na zeměpis ČR úplně nezbytné - to si člověk myslí, že když má babičku v Jizerkách, ví, kde je Jablonec nad Nisou - a šup, o 50km vedle. A Lovosice, ty jsem teda trefila s přesností na 290km...).

https://www.geography-map-games.com/geography-games-Cities-of-Czech-Republic-_pageid124.html

 

Města Evropy - to už je teda trochu vyšší levl:

https://www.geography-map-games.com/geography-games-Cities-of-Europe-_pageid44.html

 

Státy v Evropě - tak třeba Polsko nebo Německo trefí každý. Ale zkuste najít Andorru! Já myslela, že je někde v Africe, a ona ne, ona je v Evropě. Akorát mě mate, že je tam taky Turecko, protože jsem si myslela, že Turecko patří do Asie. Sice do Malé Asie, ale do Asie. Tatínek mi řekl, že Turecko má malý kousíček území v Evropě, jak je Istanbul, protože ten je rozkročený přes moře na dvou světadílech. Kousíček jeho v Malé Asii a kousíček v Evropě. Takže tam Turecko patřit může.

https://www.geography-map-games.com/geography-games-Geo-Quizz-Europe-_pageid48.html

 

Všechny zeměpisné hry o Evropě (a bacha, je to v různých jazycích - můžete si procvičit třeba i němčinu nebo italštinu):

https://www.geography-map-games.com/geography-games-ALL-OUR-GAMES-EUROPE-_pageid125.html

No a tahle je taky dobrá. Je to něco jako šibenice a dá se to hrát i ve dvou, ve třech nebo ve čtyřech. Já to většinou hraju sama, protože maminka překládá, tatínek je v práci, Píďa je jakožto želva moc pomalá a Barča prý takovýma pitomostma, jako je dřepění u počítače, nebude ztrácet čas. No. Bacha, v nabídce písmenek nejsou háčkovaná a čárkovaná písmenka, ale třeba když se klikne na E, tak to napíše nejen všechna E, ale i É a Ě. Tak si to užijte.