Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Film

Veronika Válková | 22.05.2024

Milá Anetko, je moc hezké, že bárovkám tak fandíš. Ale moc se mi do filmování nechce. Aby byla ntočená bárovka opravdu dobrá, bylo by to hrozně drahé - jak píšeš, kostýmy (opravdu s tvrdým y po t), exteriéry a podobně. Takže by se to muselo točit v koprodukci s nějakou zahraniční firmou. A ty ze samé politické korektnosti převrací historii naruby. Což by se mi příčilo. Takže po natočení filmu ani moc netoužím...

Re: Re: Film

N | 22.05.2024

Dobrý den paní Veroniko Válková chápu a omlouvám se za hrubku s kostýmy. Jenom mě to napadlo protože jsem se nedávno koukala na Pána Prstenů a to je taky film udělaný z knížky. Chápu že čím lepší film tím je to dražší a někdy se ten film moc nepovede a úplně zkazí dojem z krásné knížky.

Re: Re: Re: Film

Nadšená čtenářka Aneta Čechová 13 | 22.05.2024

Promiňte že jsem se omylem napsala pod písmeno N

Re: Re: Re: Re: Film

Veronika Válková | 22.05.2024

Milá Anetko,
Pán prstenů je asi dvacet let starý film, to ještě tlak na politickou a jinou korektnost nebyl. Ale teď už je to jiné. Třeba když Petr Jákl točil před dvěma lety film Jan Žižka a potřeboval spolupracovat se zahraničními producenty, musel této politické korektnosti učinit zadost, aby peníze dostal, a tak se na našem území v 15. století najednou objevují v rožmberských oddílech nějací Asiaté nebo podobný národ, jehož příslušníci se tu v té době vůbec nemohli vyskytovat. Je to překrucování historie, a protože já se snažím v bárovkách líčit historii co nejrealističtěji, nemohla bych na něco takového přistoupit. Dovedeš si třeba představit ples na dvoře Marie Terezie, kde by některé její dvořany hráli třeba černoši? To by bylo stejně postavené na hlavu, jako kdyby se Bára ocitla u Irokézů, a ty hráli zase běloši. Takže zfilmovat opravdu raději ne...

Re: Re: Re: Re: Re: Film

Nadšená čtenářka Aneta Čechová 13 let | 23.05.2024

Dobrý den paní Veroniko Válková. Rozhodně si to nedokážu představit! Velice se omlouvám! Jana Žižku jsem ještě nevyděla tak to nedokážu posoudit ale chápu že by to vypadalo hodně divně. Ještě se jednou velice omlouvám.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Film

Ondra | 24.05.2024

Zdravím,
Jestli ještě mohu vstoupit, možná by se dal udělat animovaný film, klidně jen jedné bárovky.

Dotaz na výstavu

Pavla Čandrlová | 21.05.2024

Dobrý den,
ráda bych jela na vernisáž Vaší výstavy v Mladé Boleslavi, nikde se ale nemohu dočíst, v kolik hodin začíná. Je pravda, že už jsem poněkud opotřebovaná učitelka, takže možná jen nevidím "jasné". Prosím o radu a děkuji předem.
Pavla Čandrlová

Re: Dotaz na výstavu

Veronika Válková | 21.05.2024

Dobrý den, paní kolegyně, já jsem v květu už taky opotřebovaná. Hlavně materiály se dělaly v době, kdy čas ještě nebyl určen, takže to tam opravdu možná není. Takže - v 11:00.

Indie

ČTENÁŘ | 18.05.2024

Dobrý den paní Válková,
všiml jsem si jedné nesrovnalosti.V knize o Indii je několikrát zmíněn seriál teorie velkého třesku. V knihách je také popsáno, že Bářini rodiče dost dbají na její výchovu. Zajímá mě tedy, odkud seriál Bára zná, protože pochybuji, že by ji rodiče nechali koukat se na seriál pro dospělé.

Re: Indie

Veronika Válková | 18.05.2024

Milý "čtenáři",
zaprvé, je nevychovanost se nepředstavit. Zadruhé, Teorie velkého třesku není seriál mládeži zakázaný, a pokud Bára sleduje seriál s rodiči, kteří mohou objektivně vyhodnotit, který díl je pro ni vhodný a který ne, je to v naprostém pořádku.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek