Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Zajímavost o astronomii

Jan | 22.05.2020

Dobrý den,
sice je tato společnost naladěná spíše na novou knihu, ale já bych měl takovou zajímavost, která se týká starších knih. Především je zaměřena na knihu o Rudolfovi II. a to z důvodu astronomie. K pochpení je potřeba znát jeden historický fakt. V roce 1623 proběhla takzvaná konjukce Saturnu a Jupiteru (Konjukce je stav kdy se dvě nebo více planet nachází ve veliké blízkosti. Na obloze je možné je pozorovat téměř jako jedno těleso.). Tato konjukce se znovu odehraje letos v prosinci a to přesně v pondělí 21. Je to vzácný jev, který mohli pozorovat děti Tycha de Brahe nebo třeba se to mohlo podařit i síru Olafovi a ostatním z Islandu. Je škoda, že se to neobjevilo v žádné z knih, ale knihy se neodehrávají přímo v toto datum a také to asi není moc známé. Pro ty které to zaujalo: knihy skýtají spoustu podrobností a zbytek si můžete dohledat na internetu.
Přeji hezký zbytek dne
*tuto zprávu jsem už jednou psal, ale jelikož v tu chvíli vypadl internet, tak si nejsem jist zdali se to odeslalo a tak se omlouvám jestli to tu bude 2x

Re: Zajímavost o astronomii

Veronika Válková | 24.05.2020

Milý Honzo,
buď klidný, zpráva přišla jen jednou. To je moc zajímavé, co píšeš o konjunkci planet a že k ní znovu dojde. Snad si to do toho 21. prosince budeme pamatovat. Děkujeme za tip.

Kovbojův nářek

Bětka | 22.05.2020

Dobrý den paní Válková a ahoj Báro, včera jsem dočetla novou bárovku a můžu říct, že je super. A chci se zeptat jestli se někde dá najít text písničky Kovbojův nářek, ráda bych si ji zazpívala.
Děkuji předem za odpověď.
Bětka

Re: Kovbojův nářek

Veronika Válková | 24.05.2020

Milá Bětko,
text se dá určitě najít na internetu v anglickém originále (Cowboy´s lament), a jestli chceš českou variantu, tak to zpíval Karel Zich se Spirituál kvintetem na desce Písničky divokého západu (myslím, že se tak jmenovala). Je to jiný překlad, ale také hezký.

Telefon

Julča | 17.05.2020

Milá Báro,
zní to asi divně, ale já jsem to musela napsat. Právě jsem dočetla Prážské povstání ( jediná bárovka kterou jsem neměla přečtenou) a mám hroznou radost. Jak čtu tvoje knihy tak tvé trable sdílím. Mám hroznou radost že jsi dostala mobil! Ať ti slouží!

Re: Telefon

Bára | 18.05.2020

Jé děkujůůůů! Já mám taky radost. Akorát mě mrzí, že si ho nemůžu brát sebou do minulosti, já bych tam fotila jak vzteklá, ale asi by mi ho třeba sebrali a upálili mě jako čarodějnici a taky kde bych si ho nabíjela, žejo...

rozhovor na rádiu junior a pražské povstání

Anežka | 13.05.2020

Dobrý den, mám strašně ráda bárovky a když jsem se dozvěděla že budete mít rozhovor v rádiu, musela jsem si to poslechnout. A asi hodinu po tom rozhovoru tam byla soutěž. Hrozně moc bych Vám chtěla poděkovat,(i když nevím, jestli je to díky Vám) že cena byla Vaše knížka, protože jsem jí vyhrála a už se strašně těším až si jí přečtu.
Anežka

Re: rozhovor na rádiu junior a pražské povstání

Veronika Válková | 14.05.2020

No Anežko, to je paráda!!! To Ti moc a moc gratuluju! Mám velkou radost a jsem moc ráda, že jsi mi to napsala. Myslím, že se soutěžilo o tři nebo o čtyři knížky, tak by mne zajímalo, jestli ty ostatní vyhráli také "bárovkáři", nebo třeba někdo, kdo Báru ještě nezná - a teď se do ní prostě zamiluje.
Doufám, že se Ti bude knížka líbit. užij si ji a měj se hezky.

Pražské povstání

Magda | 26.04.2020

Dobrý den,
hrozně se těším na tu novou knihu.Přečetla jsem si dvě kapitoly, které mi poslalo nakladatelství Grada.Vypadá to moc dobře!

Re: Pražské povstání

Erik | 26.04.2020

Můžu se tě zeptat, jak je možné ,že to posílají, to musíš být asi zaregistrovaná že?

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek