Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Re: Ruští vojáci

Matouš | 09.04.2021

Moc Vám děkuji za odpověď.

Změna minulosti

Ela | 09.04.2021

Dobrý den paní Veroniko Válková,
chtěla jsem se zeptat zda si myslíte, že Bára když cestuje do minulosti že ji změní? Například : Kdyby se Bára nepotkala s Karlem IV. že by se nepokusil Blanku unést nebo v Pompejích by neodhalili zloděje kdyby na to Bára nepřišla.

Děkuji za odpověď
Ela

Re: Změna minulosti

Veronika Válková | 09.04.2021

No, to je dobrá otázka, Elo. Třeba by se bez Bářiných zásahů ubírala historie jinak, ale my to nevíme, protože známe historii takovou, jakou ji pomohla Bára vytvořit. Nebo je Bára jen něčí nástroj, pomocí kterého je historie udržovaná ve směru, kterým se má ubírat?

Re: Re: Změna minulosti

Ela | 12.04.2021

Děkuji, budu stále pátrat potom, jak atlas funguje.

Na shledanou
Ela

Kanada

Adéla Vobořilová | 30.03.2021

Milá paní Válková,
mohla bych se Vás prosím zeptat, z jakého materiálu se vytvářely látky pro obyčejné lidi v Kanadě v polovině 18. století? Něco mi říká, že to byl len, ale jistá si nejsem. Nerada Vás obtěžuji tímto dotazem, ale bohužel jsem nikde odpověď nenašla.
Přeji hezký zbytek dne.
Adéla Vobořilová

Re: Kanada

Veronika Válková | 30.03.2021

Milá Adélo,
měli k dispozici stejný materiál jako v Evropě. Takže len, konopí, vlna, bavlna, pro bohaté hedvábí. To se bavíme o materiálu, ale každý materiál mohl být zpracován různým způsobem, takže pak tu máme plátno, sukno, samet, brokát... Prostě jako v Evropě. Tedy pokud se ptáš na v Kanadě usazené Evropany.

Re: Re: Kanada

Adéla Vobořilová | 31.03.2021

Moc Vám děkuji, paní Válková,
ano, myslela jsem v Kanadě usazené Evropany. Nejspíš tušíte, proč jsem se ptala :D.
Přeji krásné Velikonoce Vám i Báře.
Adéla Vobořilová

Knihy

Linda | 29.03.2021

Dobrý den paní Válková, s kamarádkou jsme se rozhodli že napíšeme jak jsou Vaše knihy úžasné. Já mám všechny a kamarádka jen pár ale i tak je má velmi ráda. Doufáme, že v psaní budete i nadále pokračovat.
Přejeme krásný den
Linda a Markéta

Re: Knihy

Veronika Válková | 29.03.2021

Milá Lindo a Markéto,
děkuju, že jste mi napsaly, vždycky mne potěší číst, že moje knížky někomu dělají radost. Psát opravdu hodlám i nadále, tak snad se vám budou líbit i další díly.

Re: Re: Knihy

Linda | 30.03.2021

To určitě budou :).

<< 39 | 40 | 41 | 42 | 43 >>

Přidat nový příspěvek