Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Bartoloměj

Bára | 24.08.2020

Ahoj, Adame, jé to je super že sis na to vzpomněl! Mně to vůbec nedošlo. Nojo, to bych měla. Akorát že našim asi těžko vysvětlím, že bych měla dostat dort a dárek...

otázka na dopis od Janka

Anežka | 17.08.2020

Dobrý den,
nedávno jsem dočetla knížku Pražské povstání a zajímalo by mě, jestli ten dopis, který poslal Janek Báře nějak doručila Barča, a nebo jestli nějak jde poslat dopis poštou tak, aby došel až třeba za 75 let. Já si myslím, že to asi jde, ale nevím jak, a docela ráda bych to zkusila.
Děkuji,
Anežka

Re: otázka na dopis od Janka

Veronika Válková | 17.08.2020

Anežko, jak já jsem to pochopila, dopis byl uložen v nějaké advokátní kanceláři, která dostala za úkol doručit ho k určitému datu. Pošta to neudělá, ale u notáře či advokáta by to asi šlo. Třeba tam uložit balíček s tím, že se smí otevřít až za 100 let. Muselo by se to ovšem draze zaplatit a kancelář by nesměla zkrachovat.

Re: Re: otázka na dopis od Janka

Anežka | 18.08.2020

No tak to nevím, jestli bych měla tolik peněz, abych si to mohla draze zaplatit... Škoda. Ale děkuju za odpověď.

Re: Re: otázka na dopis od Janka

Martina | 16.01.2021

Dobrý den,
toto témě mě zaujalo. V jedné knize mého dalšího velmi oblíbeného autora T. Pratchetta čekal dokonce balíček v advokátní kanceláři přes 300 let. Ale tam to bylo jednodušší v tom, že ta, co jej ukládala, byla jasnovidka, takže v prvním kroku nechala tu advokátní kancelář velmi dobře vydělat (aby kancelář nezkrachovala), a potom si pojistila pokusy o otevření balíčku tím, že tam dotyčný vždy našel dopis určený sobě, kde se dozvěděl, co se na něj ví, a rychle balíček zase zapečetil. :-)

Knihovna babi dejvické

Lucka | 16.08.2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli plánujete v blízké době doplnit knihovnu babi dejvické, ocenila bych to.
Předem děkuji za odpověď

Re: Knihovna babi dejvické

Veronika Válková | 16.08.2020

Milá Lucko, nezlob se, já to vůbec nestíhám. Ráda bych. Ale v dohledné době to asi nebude. Ale byla bych ráda, kdybys mi napsala, jak by měly být bárovky v tomhle oddílu řazené, jak by se tam nejlépe hledalo. Podle abecedy? Nebo jak byly postupně vydané? Nebo...?

Re: Re: Knihovna babi dejvické

Lucka | 17.08.2020

Pro mě by asi bylo nejlepší, kdyby bárovky byly seřazené podle toho, jak vycházely.

Re: Re: Re: Knihovna babi dejvické

Veronika Válková | 17.08.2020

Díky

Filip de La Calmette

annie | 07.08.2020

Dobrý den paní Válková,
zajímalo by mě jestli Filip opravdu existoval.
Předem děkuji za odpověď.

<< 52 | 53 | 54 | 55 | 56 >>

Přidat nový příspěvek