Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Baronka von Weistätzhen

Kája | 31.08.2022

Dobrý den paní válková dnes jsem dočetla 1918 (velezrada se trestá),a zajímalo by mě jestli se kočka barča nějak teleportuje do minulosti když jako baronka slíbila Andrejovi že ho zaměstná u sebe v knihovně a v autě říkala barče že ho pošle do Francie

Re: Baronka von Weistätzhen

Veronika Válková | 01.09.2022

Milá Kájo, z tohohle nelze na nic usuzovat - proč by ho nemohla zaměstnat a pak poslat do Francie? Třeba služebně, aby jí tam nakoupil nějaké knihy? Nebo jako vychovatele dětí k nějaké známé? Jinak - jak je to s Barčou, po tom Bára intenzivně pátrá. Čti bárovky dál, ať máš stejné stopy jako ona, třeba na to někdy přijdete.

vikomt Filip De la Clemente

Jana | 23.08.2022

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli byl vikomt Filip De la Clemente existující nebo fiktivní osoba a jestli doopravdy existoval, kde jste se o něm dozvěděla, protože když jsem si o něm něco hledala, google mi nic neřekl.
Předem děkuji za odpověď, vaše věrná čtenářka Jana :)

Re: vikomt Filip De la Clemente

Veronika Válková | 23.08.2022

Milá Jano, já žádného vikomta Filipe De la Clemente neznám. V mých knížkách vystupuje pouze Filip vikomt De La Calmette. Pokud myslíš jeho, tak na internetu o něm opravdu nic není, ale to nic neznamená, protože na internetu se opravdu nedá najít všechno. Bára tvrdí, že se s ním setkala, tak to tak beru.

Nové bárovky

A | 13.08.2022

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli chystáte psát další knihu o setkání Vojty a ,,Žoržín", Borka nebo Janka z Pražského povstání s Bárou?
P.S Prosím nepište, že záleží na atlase, kam se Bára podívá.

Předem děkuji za odpověď

Re: Nové bárovky

Veronika Válková | 15.08.2022

Nojo, milá nepodepsaná holčičko, ale ono to tak opravdu je. Jen Tě můžu ujistit, že v nejbližších třech bárovkách to stoprocentně nebude.

Bářin svět

Tomáš Jarůšek | 06.08.2022

Dobrý den paní Válková. Chtěl bych se zeptat jak vás napadají lokality v bárovkách. Nemyslím minulost, myslím bářin osobní život. Jak vás kupříkladu napadlo že bářina babička bude bydlet v Jizerkách? Proč ne třeba v Brdech? A proč Bára bydlí zrovna Praze a ne třeba v Brně? Těším se na vaši odpověď.

Re: Bářin svět

Veronika Válková | 07.08.2022

To je jednoduché - Bára se narodila v Praze, tak píšu, že je z Prahy. Její babička z maminčiny strany bydlí v Jizerkách, tak píšu, že bydlí v Jizerkách. Samozřejmě v zájmu ochrany osobnosti neuvádím žádné velké podrobnosti, ale proč bych měla babi jizerskou stěhovat třeba na Šumavu?

Petr Ginz

Jana | 04.08.2022

Dobrý den, včera jsem viděla film deník Anny Frankové a chtěla jsem se zeptat, jestli Petr Ginz který z se přátelil s Annou Frankovou byl ten samý Petr se kterým se Bára potkala v Terezíně a jestli ano, tak mám čtyři otázky.
1.ta dívka se kterou se Petr scházel byla Anna Franková?
2.ten transport se kterým jel Petr a do kterého se málem dostala Bára byl ten do Osvětimi kde kde Petr Ginz zemřel?
3.je pravda že ženám ostříhali vlasy a spousta lidí umíralo na tyfus a podobné nemoci?
4.proč nacisti nechtěli aby se učili přírodovědu a asi i další předměty co se na školách teď normálně učí a museli se je učit potají?
Předem děkuji za odpověď, vaše knížky se mi moc líbí a díky nim jsem si oblíbila čtení. ještě jednou moc děkuji, vaše věrná čtenářka Jana.

Re: Petr Ginz

Veronika Válková | 05.08.2022

Milá Jano, pokud se s Annou Frankovou přátelil nějaký Petr Ginz, musel to být jiný Petr Ginz. Anna Franková nikdy nebyla v Terezíně a Petr Ginz nikdy nebyl v Amsterodamu, neměli šanci se potkat.
A k tvým dalším otázkám:
1 - ne,
2. - ano,
3. V Terezíně nikdo nikomu vlasy nestříhal, ale na nemoci se tu umíralo,
4- nacisté nechtěli, aby se Židé vzdělávali vůbec. Postupně omezovali i možnost vzdělávání pro Čechy. Vzdělaný člověk je pro jakýkoliv totalitní režim velmi nebezpečný.
Jsem moc ráda, že tě začalo bavit číst. To je hrozně důležité, z knížek se toho můžeš hodně dozvědět. Hezké prázdniny!

<< 15 | 16 | 17 | 18 | 19 >>

Přidat nový příspěvek