Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Vlajka

Viki | 17.07.2022

Ahoj Báro,
když Blatničkovi vyvěšovali československé vlajky, tak to byly ty, co byly za protektorátu, jakože tři vodorovné pruhy (bílá, červená, modrá)? Jinak se mi knížka Pražské povstání moc líbila a fakt obdivuju, co všechno jsi dokázala.
Díky za odpověď
Viki

Re: Vlajka

Bára | 17.07.2022

Čauki Viki,
ne voni věšeli takový ty normální jako československý jako máme teďka. Jako že už neni protentokrát. Soráč, protektorát :) To si takhle dělal děda legionář šprťouchlata. B.

Varvara Překrásná

Markéta | 20.06.2022

Ahojky Báro, chtěla jsem se tě zeptat, když jsi byla u vikingů a když jsi pátrala třeba po Vladimírovi a tak, jestli jsi pátrala i po Varvaře Překrásné...Moc by mě to zajímalo
Předem děkuji Markét

Re: Varvara Překrásná

Bára | 21.06.2022

No ale ona si tak jenom říká, to už jsem zase zjistila, že třeba u vikingů to byla Varvara Překrásná a v Egyptě Meritbastet nebo Meritsachmet a během pražského povstání paní Kocourková a tak.

Re: Re: Varvara Překrásná

Markéta | 21.06.2022

Aha, takže zase kočka Barča?

Re: Re: Re: Varvara Překrásná

Bára | 21.06.2022

Jo no ona je tam furt někde

27. květen

Helča | 12.06.2022

Dobrý den, paní Válková,
ve škole jsme se učili o událostech 27. května a paní učitelka pořád říkala, že parašutisti spáchali atentát. Když jsem se jí zeptala, jestli je správné tomu říkat atentát (protože mně to připadá, jako by z toho parašutisty obviňovala), tak mi řekla, že v učebnici je to takto, a tak to budeme tak říkat. Co si o tom myslíte Vy?
Předem děkuji za odpověď.

Re: 27. květen

Milá Helčo, | 13.06.2022

Ano, v učebnicích to tak je, dokonce i v té, kterou jsem psala já, protože je to bohužel vžitý termín (stejně jako se všude musí psát, že Marie Terezie zavedla povinnou školní docházku, i když to není pravda, protože zavedla všeobecnou vzdělávací povinnost). Ale svým studentům se snažím vštípit, aby tento termín nepoužívali, a už vůbec aby neříkali, že parašutisté něco "spáchali". Tím totiž opakujeme nacistickou rétoriku, a to bychom opravdu dělat neměli. Paní učitelka asi nechce mást žáky tím, že by říkala něco jinak, než je v učebnici. Tak asi tak.

Re: Re: 27. květen

Helča | 15.06.2022

Děkuji moc.

Kouzelný atlas

Klárka | 12.06.2022

Dobrý den, líbí se mi vaše knížky, protože miluji historii...
Báru obdivuji, že se v tom atlase neztratí. Zjistí vůbec někdy, jak ten atlas funguje?

<< 17 | 18 | 19 | 20 | 21 >>

Přidat nový příspěvek