Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: V minulosti

Bára | 24.07.2020

Ahoj Oli, no to bych mohla, to bych ráda. Fakt budu šťastná až přijdu na to, jak se to ovládá. Ale přijde mi že je to těžší než jsem myslela, protože to není o logice. No uvidím, já to nevzdám. A mám vlastně jen čtyři roky na to to zjistit, protože jsem slíbila Illugimu, že za ním přijdu, až mi bude šestnáct, a to chci jako úplně přesně v den narozenin.

Karel IV.

Slávka | 22.07.2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli Karel IV. měl opravdu hodně velký nos, jak je to napsáno v knížce. Děkuji za odpověď

Re: Karel IV.

Veronika Válková | 22.07.2020

Milá Slávko,
najdi si nějaké dobové portréty Karla IV. a udělej si představu sama.

Pompeje

Adam | 20.07.2020

Dobrý večer paní Válková,
Právě jsem si po nějaké době znovu přečetl mé oblíbené Pompeje a pozastavil jsem se u toho, jak Báře jako otrokyni namočili nohy ve vápně. Proč to otrokům dělali?
Doufám že tu není moc chyb a děkuju za odpověď

Re: Pompeje

Veronika Válková | 21.07.2020

Milý Adame, takto se označovali otroci, kteří byli prodávání poprvé.

U tvých známých

Eliška | 20.07.2020

Ahoj Báro, dneska jsem si pročítala všechny stránky diskuse v "na kus řeči" a asi před rokem jsi tady psala, že by ses nechtěla podívat do blízké minulosti. Chápu, že v Terezíně to moc super nebylo, ale až zjistíš, jak funguje atlas, tak by ses mohla podívat k Blatničkovům, aby věděli, že jsi v pořádku a mohla bys jim třeba říci, aby se odstěhovali do zahraničí než se tu roztáhnou komunisti.

Re: U tvých známých

Bára | 21.07.2020

Ahoj Eli, no to bych dost ráda. A za Richardem, toho bych taky zkusila přemluvit aby emigroval. Nebo vlastně nevím, jestli bych ho přemlouvala. Ono pro něj by to asi bylo dobře, ale... Protože jsem o něm něco zjistils ale nemůžu to říkat ale bude to v příští knížce.

Re: Re: U tvých známých

Marie | 14.08.2020

Ahoj Báro, myslím, že mě napadl ještě lepší způsob, jak jim dát vědět, že jsi v pořádku: Prostě napiš odpověď na ten dopis od Janka a popros Barču ať ho doručí! Kdyby nechtěla spolupracovat, začni vyhrožovat, že se zkusíš přenést na nějakou poštu v roce 1945 sama a ona to ještě ráda zařídí, než aby tě potom tahala z bryndy :-D

Myslíš, že by to šlo uskutečnit?

Latina

Aneta | 19.07.2020

Dobrý den chci se zeptat jestli umíte latinsky a pokud ano tak jsem si hledala co znamená consilio a našla jsem že je to design, tak jak to je?

Re: Latina

Veronika Válková | 19.07.2020

Milá Aneto, pokud Tě jazyky opravdu zajímají, nikdy, zdůrazňují NIKDY nepoužívej internetové překladače, jsou strašně nepřesné a s chybami. Používej klasické knižní slovníky. Tam takový nesmysl s designem prostě nenajdeš. První pád od " consilio" je "consilium", má to řadu významů (ale opravdu ne design), základní jsou úsudek, rada, rozum. A ano, latinsky umím, vystudovala jsem latinu na universitě.

<< 57 | 58 | 59 | 60 | 61 >>

Přidat nový příspěvek