Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

mhd

sáťa | 17.08.2019

ahoj Báro,
při průzkumu atlasu v knížce o husitech jsi psala, že tramvaje za druhé světové války jezdili jenom v Praze. Přitom prvním městem s mhd v čr bylo Brno (1869) a pak města Olomouc (1892), Ostrava (1894), plzeň (1896) a další. Praha měla mhd až od roku 1898, takže rozhodně nebylo první.

Re: mhd

Bára | 19.08.2019

No kdybych měla čas a naši mě nechali lozit po wikipedii taky bych mohla dělat chytrou. Ale aspoň vím, že tramvaje jsou neživotný a píše se teda tramvaje jezdily a ne jezdili a že Plzeň je vlastní město a píše se s velkým P a Čr je název státu a píše se s velkým Č. A bez wikipedie.

Re: Re: mhd

Veronika Válková | 19.08.2019

Ale no tak, holky, přece se tu nebudete předhánět, která toho víte víc. Samozřejmě, na Wikipedii se toho dá najít hodně a nedá to moc práce, na druhou stranu je hezké, že si Sáťa (z jakého jména je to zdrobnělina?) informace z bárovek někde ověřuje (a doporučuji i jinde než na internetu). Co se týče pravopisu, to máš, Báro, pravdu, shodu podmětu s přísudkem by měl člověk umět a psaní velkých písmen také, ale na druhou stranu, třeba je Sáťa teprve v první nebo ve druhé třídě, takže má na takové chyby nárok.

Re: Re: mhd

Eva | 30.08.2019

Ale tak, Báro, proč hned tak útočně? Sáťa to určitě nemyslel zle. Je to kamarád (zkrácenina je od přezdívky Saturnin) a o tramvajích toho vi spoustu, nepotřebuje to někde hledat. Možná by jenom chtěl, abyste v Praze automaticky nepředpokládali, že jste měli všechno první. A ty chyby - dlouho chodil do školy v zahraničí, tak se stane, no.
Tvoje knížky mám taky ráda a těším se na další.

Bárovky

Anče | 15.08.2019

Ahoj Báro,
Doufám, že si užíváš prázdniny. Přemluvila jsi rodiče na ty Orkneje už letos? My byli ve Španělsku a některé bárovky jely se mnou. Už mám každou přečtenou snad desetkrát, moc ráda se k nim vracím. Nevím proč, ale vždycky přirovnávám knihy k jídlu ( a to toho nesním zdaleka tolik, co přečtu), bárovky jsou jako oblíbené jídlo, které člověk může jíst pořád:). Čtu je vždycky když mám špatnou náladu a hned je mi lépe.( až na Terezín). Jen jsou pro mladší čtenáře, takže mi přijdou takové jednodušší. To se ale hodí. Když je ti smutno, nepotřebuješ číst zrovna učebnice jaderné fyziky:)(Ale i to občas pomůže).
S pozdravem
Anče

Re: Bárovky

Anče | 15.08.2019

A k jakému jídlu by jsi přirovnala bárovky ( nebo svou oblíbenou knihu) ty, Báro?

Re: Re: Bárovky

Bára | 19.08.2019

Ahoj, Anče, jé to jsem ráda že bárovky cestovaly do španělska! Já jsem vždycky ráda když někam cestujou, představuju si, že tam z té knížky vyskočím a jsem tam doopravdy takže taky cestuju. Ve španělsku jsem ještě nebyla. Na orknejích taky ne, prej až mi bude patnáct, takže asi za dvěstě let :D Letos jsem byla jen u babi v Jizerkách. Teda ne "jen" jako že nuda, bylo to super, ale jako že jsme jinde na dovolený nebyli protože šetříme na nějaký opravy v baráku.

Citát

Anče | 01.08.2019

Ahoj Báro,
Znáš tenhle citát Leonarda (Lionarda) da Vinci? Dívat se pozorně kolem sebe je tolik, jako dvakrát žít. Když jsem si ho přečetla, moc se mi líbil a hned jsem si vzpomněla na Tvou výpravu do Florencie.

Re: Citát

Bára | 01.08.2019

Ahoj Ančí no to neznám ale je to super

Petr Kopl

Erik | 31.07.2019

Dobrý den,
rád bych se zeptal pana Kopla jestli má knižní vydání Morgavsy a Morgany pokračování a zda by šlo nějak sehnat.Já vím, že bych to neměl psát sem, ale email na pana Kopla nemám.

Děkuji za odpověď
Erik

<< 76 | 77 | 78 | 79 | 80 >>

Přidat nový příspěvek