Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Re: Re: Nová kniha

Veronika Válková | 04.06.2020

Aha. No pokud tam atlas Báru zanese, tak bárovka bude. Jinak dost těžko. Upřímně řečeno bych tam Báru viděla nerada, nebezpečná doba...

Leonardo da Vinci

Madla | 26.05.2020

Ahoj Báro,
v knize o Lionardovi bylo napsáno, že Tvoje prapraprababička se spustila po prostěradle z okna den před svatbou s dobrou partií.
Nebyla to paní Mervartová z knihy Vznik ČSR?
Díky za odpověď

Re: Leonardo da Vinci

Bára | 26.05.2020

Čau Madlí, nebyla to byla teda jestli to zase nepletu maminka paní Mervartové ale paní Mervartova když byla ještě slečna tak u těch příbuzných ve Vídni byla taky ale tu už nevdávali abyto zase tak nedopadlo. Tedy říkala mi to takhle babi jizerská takjestli si to dobře pamatuju

Pražské povstání

Indil | 24.05.2020

Ahoj Báro, dobrý den paní Válková,
nedávno mi přišla nová bárovka a musím říct, že na mne opravdu zapůsobila. Inspirovala mne k tomu, abych si o tehdejších událostech zjistila víc a probudila se ve mně úcta k lidem, kteří vlastně položili život za naši dnešní svobodu. Hodně jsem přemýšlela a usoudila, že to co jsi zažila ty, Báro, bych opravdu nezvládla, ale tvoje příběhy mne neuvěřitelně baví.
Určitě obě dvě pokračujte!
Indil

Re: Pražské povstání

Veronika Válková | 24.05.2020

Milá Indil,
moc mě těší, že jsi se pod vlivem bárovky začala víc pídit o naší historii. Mám pocit, že se na hrdinství a statečnost našich předků nějak zapomíná, proto jsem ráda, že se tentokrát dostala Bára zrovna do tak důležitého okamžiku našich dějin a že to na spoustu čtenářů zapůsobí podobně, jako na Tebe. Opravdu mne to zahřálo u srdce. Pokračovat budeme - ba co, pokračujeme, další bárovka už bude co nevidět napsaná. Máš se na co těšit.

Re: Pražské povstání

Bára | 24.05.2020

Ahoj Indil,
to je zvláštní a pěkný jméno! To by se mi docela líbilo. No hele kdybys tam byla a věděla bys že musíš, tak bys to asi taky zvládla, to není o tom že bych se takhle ráno probudila a řekla si - hele jakej hrdinskej kousek by se mi tak dneska chtělo udělat? Ono je to tak že prostě jak jsi v tom dění tak o tom vůbec nepřemejšlíš a děláš co musíš, no. A pokračovat budu, to si piš, přece nenechám atlas zapadat prachem.

Laredo

Vašek | 24.05.2020

Dobrý den paní Válková a čau Báro, zaprvé bych vám chtěl poděkovat za novou bárovku moc s mi líbila a zadruhé bych se chtěl zeptat, četl jsem si co jste odepsala Bětce a chtěl bych se zeptat, jetli nejde někde najít ten překlad co byl v bárovce,líbil se mi víc.
Vašek

Re: Laredo

Veronika Válková | 24.05.2020

Milý Vašku,
jsem moc ráda, že se Ti knížka líbila, a nesmírně mě těší, že se Ti líbí víc překlad v knížce než ten, který je běžně známý. Dělala jsem ho totiž sama, a pro potřeby knížky jsem víc slok nepřeložila, takže Tě asi zklamu - víc než ty dvě sloky neexistují. Ale za to máte v bárovce i notový záznam (doprovod jsem taky dělala já), můžete si to zahrát na piáno.

Zajímavost o astronomii

Jan | 22.05.2020

Dobrý den,
sice je tato společnost naladěná spíše na novou knihu, ale já bych měl takovou zajímavost, která se týká starších knih. Především je zaměřena na knihu o Rudolfovi II. a to z důvodu astronomie. K pochpení je potřeba znát jeden historický fakt. V roce 1623 proběhla takzvaná konjukce Saturnu a Jupiteru (Konjukce je stav kdy se dvě nebo více planet nachází ve veliké blízkosti. Na obloze je možné je pozorovat téměř jako jedno těleso.). Tato konjukce se znovu odehraje letos v prosinci a to přesně v pondělí 21. Je to vzácný jev, který mohli pozorovat děti Tycha de Brahe nebo třeba se to mohlo podařit i síru Olafovi a ostatním z Islandu. Je škoda, že se to neobjevilo v žádné z knih, ale knihy se neodehrávají přímo v toto datum a také to asi není moc známé. Pro ty které to zaujalo: knihy skýtají spoustu podrobností a zbytek si můžete dohledat na internetu.
Přeji hezký zbytek dne
*tuto zprávu jsem už jednou psal, ale jelikož v tu chvíli vypadl internet, tak si nejsem jist zdali se to odeslalo a tak se omlouvám jestli to tu bude 2x

Re: Zajímavost o astronomii

Veronika Válková | 24.05.2020

Milý Honzo,
buď klidný, zpráva přišla jen jednou. To je moc zajímavé, co píšeš o konjunkci planet a že k ní znovu dojde. Snad si to do toho 21. prosince budeme pamatovat. Děkujeme za tip.

<< 61 | 62 | 63 | 64 | 65 >>

Přidat nový příspěvek