Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Kouzelný atlas

Veronika |Válková | 13.06.2022

Milá Klárko,
jsem moc ráda, že se Ti knížky líbí. Všichni Báře držíme palce, aby zjistila, jak atlas funguje, a jsme taky strašně zvědaví.

Re: Re: Kouzelný atlas

Klárka | 13.06.2022

Určitě

řečtí bohové

Danča H | 31.05.2022

Dobrý den,
s kamarádkou děláme ve škole projekt o řeckých bozích. Je to zajímavé téma, akorát moc nerozumíme jejich rodokmenu. Na každé stránce je to trochu jinak. Už jsme nevěděly co dál a tak nás napadlo napsat vám. Rozumíte tomu? Mohla byste nám případně poslat nějaký odkaz na stránku, kde je to pravdivé a stručné (pokud o něčem takovém víte). Moc děkujeme.

také bych se chtěla zeptat, jestli nevadí že jsem se přihlásila do třinácté komnaty (měla jsem to povolené od rodičů :D). Moc Děkuji.

Re: řečtí bohové

Veronika Válková | 31.05.2022

Milá Dančo,
s tou Třináctou komnatou mě to dost mrzí, protože nejde o to, jestli Ti to dovolili rodiče. Je určena pro vyučující, takže pokud jsi tam vlezla a předtím se nedovolila mě, je to trochu šméčko. Já z mailu nepoznám, kdo se tam hlásí.
Co se řeckých bohů týče, tak pokud hledáš na internetu, najdeš tam pochopitelně dost nesmyslů, protože si tam každý píše, co chce. To Ti určitě už ve škole řekli milionkrát, tak nevím, proč Tě překvapuje, že tam nemůžeš něco rozumného najít. Žádný odkaz Ti nepošlu, hezky běž do knihovny a půjč si od Vojtěcha Zamarovského knížku Bohové a hrdinové antických bájí, to je nejlepší pramen. Je to odborně správně a hezky se to čte. Samozřejmě Ti to dá víc práce než zkopírovat něco z internetu, budeš si třeba muset podle jednotlivých hesel sama rodokmen vytvořit, ale zase budeš mít pocit dobře odvedené práce, něco se naučíš a nebudeš prezentovat pochybný obsah něčího webu. Projekt dopadne určitě lépe a dostanete s kamarádkou pochvalu.

Re: Re: řečtí bohové

Danča H | 31.05.2022

Dobrý den,
nějaké knížky o tom už máme, ale co nejdříve zajdeme do knihovny a spoustu si jich půjčíme. Stou třináctou komnatou: já jsem to nejprve nepochopila a myslela jsem si že to je něco ke členství kouzelného atlasu. Že je to pro učitele jsem si přečetla až potom (měla bych být pozornější :D) Dá se z ní případně odhlásit???

Re: Re: Re: řečtí bohové

Danča H | 01.06.2022

No nic, nevadí. Tak já tam nebudu radši chodit. Moc se omlouvám.

Re: Re: Re: Re: řečtí bohové

Veronika Válková | 01.06.2022

Odhlásit se asi nedá, to bych musela smazat Tvůj mail, nevím, který to je a nechci, abys ho tady veřejně psala. Já jsem nechtěla, aby tam chodily děti, protože je tam spousta odborných věcí a kouzlo bárovek by se tím tak nějak vytratilo, zatímco paní učitelky to naopak můžou použít při výuce, tak proto.

Nové Bárovky

Zora | 21.05.2022

Dobrý deň, pani Válková.
Viem že zrejme máte nápadov na nové Bárovky až-až, ale napadlo mi, že by bolo zaujímavé keby sa Bára znova dostala do obdobia husitských povstaní, ale tentoraz by sa dostala na stranu Žigmunda Luxemburského, a aj ona aj čitatelia by to zažili z opačnej perspektívy. Veľmi sa mi to páčilo, keď ste to takto napísali pri kolonizovaní Ameriky.

Re: Nové Bárovky

Veronika Válková | 22.05.2022

Milá Zorko,
já přemýšlím o tom, že bych časem Báru poslala zase k husitům, ale o něco později, třeba do bitvy u Lipan. Mohla by se znovu potkat s Borkem, i když už by v té době byl dospělý chlap. A možná by za tu dobu dospěl k názoru, že radikálové v Táboře nejsou to pravé ořechové, a bojoval by jako umírněný husita na té druhé straně... Takže vlastně něco, jak píšeš, jen by se to neodehrávalo paralelně jako v Americe.

Re: Re: Nové Bárovky - husiti

Táňa | 23.05.2022

To by mohlo být VELMI zajímavé.

<< 18 | 19 | 20 | 21 | 22 >>

Přidat nový příspěvek