Můžete si popovídat o čemkoliv, co vás ohledně Bářin cest do minulosti zajímá, ale jsou zakázána všechna sprostá slova!  A pozor - slovo "sranda" je také sprosté, takže ani to se tu nesmí používat.

Několik let nebylo nutno mazat příspěvky, protože všichni dokázali komunikovat slušně. Bohužel, i na Bářích webovkách se objevili truhlíci, jejich příspěvky obtěžují ostatní... A tak budu mazat.

Na kus řeči

Re: Re: Atlas, dotek

Maru | 16.04.2021

Ahoj Báro,
no je to zajímavé...tak pátrej dál, máš mou podporu:)

Wetemaa

Adam Zabloudil | 12.04.2021

Dobrý den paní Válková,
Občas si prohlížím stránky Wetemaa, a dnes jsem v Knize návštěv objevil zajímavý email. Vím, že máte spoustu práce s Bárovkami, ale mohla byste prosím tomu pánovi odpovědět.
Přeji hezký zbytek dne.

Re: Wetemaa

Veronika Válková | 12.04.2021

Hotovo :)

Ruští vojáci

Matouš | 09.04.2021

Dobrý den paní Válková,
chtěl bych zeptat, jak žili vojáci za 1. světové války na východní frontě a během ruské občanské války? Myslím tím, jestli když byli ve městech bydleli např. v kasárnách a když byli mimo město tak třeba ve stanech. Ptal jsem se našeho učitele na dějepis, ale ten si nebyl moc jistý a na internetu jsem našel informace pouze o západní frontě. Předem dějuji za odpověď.
Matouš

Re: Ruští vojáci

Veronika Válková | 09.04.2021

Milý Matouši, na to si raději sežeň nějakou odbornou knihu. Během ruské občanské války žili vvětšinou ve vojenských vlacích, ve kterých se snažili probojovat po Transsibiřské magistrále do Vladivostoku. Jinak myslím rozdíl mezi východní, západní ani jinou frontou nebyl, armády měly stejné postupy a vybavení, ať bojovaly v Srbsku, v Rusku nebo kdekoliv jinde. Ve městech i ve vesnicích na dobytém území se často k ubytování mužstva užívalo i takzvané "nakvartýrování", tedy přidělení vojáků do jednotlivých domů a bytů, kde se o ně staralo místní obyvatelstvo (a jak moc šťastné z toho bylo, to je zase jiná otázka). To je asi všechno, co o tom vím, snad Ti to trochu pomohlo.

Re: Re: Ruští vojáci

Matouš | 09.04.2021

Moc Vám děkuji za odpověď.

Změna minulosti

Ela | 09.04.2021

Dobrý den paní Veroniko Válková,
chtěla jsem se zeptat zda si myslíte, že Bára když cestuje do minulosti že ji změní? Například : Kdyby se Bára nepotkala s Karlem IV. že by se nepokusil Blanku unést nebo v Pompejích by neodhalili zloděje kdyby na to Bára nepřišla.

Děkuji za odpověď
Ela

Re: Změna minulosti

Veronika Válková | 09.04.2021

No, to je dobrá otázka, Elo. Třeba by se bez Bářiných zásahů ubírala historie jinak, ale my to nevíme, protože známe historii takovou, jakou ji pomohla Bára vytvořit. Nebo je Bára jen něčí nástroj, pomocí kterého je historie udržovaná ve směru, kterým se má ubírat?

Re: Re: Změna minulosti

Ela | 12.04.2021

Děkuji, budu stále pátrat potom, jak atlas funguje.

Na shledanou
Ela

Kanada

Adéla Vobořilová | 30.03.2021

Milá paní Válková,
mohla bych se Vás prosím zeptat, z jakého materiálu se vytvářely látky pro obyčejné lidi v Kanadě v polovině 18. století? Něco mi říká, že to byl len, ale jistá si nejsem. Nerada Vás obtěžuji tímto dotazem, ale bohužel jsem nikde odpověď nenašla.
Přeji hezký zbytek dne.
Adéla Vobořilová

<< 37 | 38 | 39 | 40 | 41 >>

Přidat nový příspěvek